Czarni Czerniejewo małymi kroczkami pną się w górę ligowej tabeli

2014-10-18

Drugie zwycięstwo z rzędu a co za tym idzie komplet punktów zapisali na swoim koncie w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1. piłkarze Czarnych Czerniejewo.

Po ubiegło tygodniowym zwycięstwie drużyny Czarnych Czerniejewo, na własnym trenie z zespołem rezerw Polonii Środa Wielkopolska w stosunku 3:1. Kolejny komplet trzech punktów na swoim koncie podopieczni Bartłomieja Figa, zapisali w sobotę 18 października w Książu Wielkopolskim, ogrywając w meczu 9. kolejki ligowej zespół miejscowej Pogoni gładko bo 4:0. Czerwono-czarni, prowadzenie 1:0 w Książu Wielkopolskim objęli  w 25 minucie. Po rajdzie lewą stroną boiska Norberta Szklarza, który dograł piłkę gola zdobył Sławomir Staniszewski umieszczając piłkę z 11. metra w bramce gospodarzy. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach więcej bramek już nie padło i ta część meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Czarnych Czerniejewo.

Dopiero w drugiej połowie sobotniego meczu zespół z Czerniejewa, przypieczętował swoje drugie zwycięstwo z rzędu aplikując swojemu rywalowi następne trzy następne bramki nie tracąc przy okazji żadnej. Drugi gol dla czerwono-czarnych, po którym prowadzili już z Pogonią Książ Wlkp. w stosunku 2:0 padł w 65 minucie. Wprowadzony do gry za Sławomira Staniszewskiego w 60 minucie Damian Szczepaniak, dał próbkę swoich możliwości strzeleckich potwierdzając tym samym  że nie na darmo jest najlepszym snajperem drużyny w nowym sezonie, zapisując na swoim koncie siódmą bramkę. Popularny ,,Dudek” z dziecinną łatwością minął dwóch obrońców gospodarzy i uderzeniem z 6. metra po długim rogu umieścił piłkę w bramce gospodarzy. W 70 minucie zespół z Czerniejewa, prowadził już 3:0. Akcję indywidualne przeprowadził Szczepaniak, który idealnie wyłożył piłkę Zbigniewowi Kościańskiemu, który z 1. metra umieścił futbolówkę w pustej bramce Polonii. W 80 minucie po raz kolejny dał znać o sobie Szczepaniak, który zdobył drugiego gola a ósmego dla swojej drużyny w całych rozgrywkach. ,,Dudek” tym razem wykorzystał długie podanie od grającego prezesa a zarazem kapitana Czarnych Czerniejewo – Mateusza Kulińskiego, i z 14. metra przelobowując bramkarza gospodarzy umieścił piłkę w jego bramce. Tym golem Szczepaniak, ustalił końcowy wynik meczu na 4:0 dla Czarnych Czerniejewo.
Po tym zwycięstwie a przed dokończeniem 9. kolejki ligowej w niedzielę 19 października Czarni Czerniejewo, zajmują 4. miejsce z zdobytymi 17. punktami.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Tomasz Winkel, Jakub Maćkowiak, mateusz Kuliński, Patryk Kusy, Rafał Wawrzyniak (82’ Mateusz Jaworski) Maciej Bogucki, Alan Tomaszewski (88’ Zbigniew Bartkowiak), Norbert Szklarz, Zbigniew Kościański (72’ Bartosz Kozioł), Sławomir Staniszewski (60’ Damian Szczepaniak).

Następne spotkanie mistrzowskie Czarni Czerniejewo, rozegrają w sobotę 25 października, w którym na własnym boisku podejmować będą o godzinie 15.00 zespół  KS 1999 Łopuchowo.