Czarni Czerniejewo mimo prowadzenia przegrali mecz w Śmiłowie

2022-10-17

Na dziesiąte spotkanie trwającego sezonu 2022/2023 w rozgrywkach wielkopolskiej V lidze Red Box, zespół Czarnych Czerniejewo udał się w sobotę 15 października do Śmiłowa.

Tego dnia podopieczni Piotra Kubalewskiego, podejmowani byli na płycie boiska piłkarskiego w Śmiłowie przez zespół tamtejszego Orkanu. Spotkanie jeszcze przed jego rozpoczęciem zapowiadało się dość interesująco gdyż do walki o punkty w 10 kolejce ligowej rywalizowały pomiędzy sobą dwa zespoły sąsiadujące w ligowej tabeli. Orkan Śmiłowo występujący w roli gospodarza plasował się w ligowej tabeli na 13 miejscu zaś Czarni Czerniejewo zajmowali 12 pozycje. Zwycięsko z tej potyczki piłkarskiej wyszli zawodnicy Orkanu Śmiłowo pokonując na własnym trenie zespół Czarnych Czerniejewo w stosunku 2:1. Początek spotkania w wykonaniu Czarnych Czerniejewo, nie zapowiadał że mecz zakończą porażką. W 4 minucie bowiem podopieczni Piotra Kubaleskiego zdobyli gola, którym to wyszli na prowadzenie 1:0. Golkipera Orkanu Śmiłowo pokonał Hubert Rogowski. W kolejnych minutach aż do końca pierwszej połowy oba zespoły wprawdzie wypracowywały sobie sytuacje strzeleckie z których jednak nic nie wynikało. A że wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej części meczu tym samym Czarni Czerniejewo na przerwę schodzili prowadząc 1:0. O porażce podopiecznych Piotra Kubalewskiego i straconych trzech punktach zadecydowała druga połowa a właściwie jej końcówka. W 77 minucie gospodarze zdobyli bowiem bramkę doprowadzającą do remisu 1:1. Gola na swoim koncie zapisał w ekipie Orkanu – Artur Kwiatkowski. I kiedy wydawało się że remisem i podziałem punktów w tabeli ligowej zakończy się ten mecz. W 87 minucie gospodarze zdobyli bramkę na wagę trzech punktów. Golkipera Czarnych Czerniejewo pokonał Dariusz Nowak i gospodarze schodzi po meczu w roli zwycięzców wygrywając cale spotkanie 2:1. Szkoda straconych punktów przez Czarnych Czerniejewo, ale taka jest właśnie piłka mimo prowadzenia można spotkanie i tak przegrać.

Koleje spotkanie Czarni Czerniejewo, rozegrają 22 października. Wtedy to o godzinie 14.30 podejmować będą u siebie zespół Wełny Skoki.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Polonia Chodzież 10 25 8 1 1 29-4 7 0 0 26-1 1 1 1 3-3
2.  Kłos Budzyń 10 23 7 2 1 22-10 4 1 1 14-6 3 1 0 8-4
3.  Pogoń Łobżenica 10 22 7 1 2 37-19 3 0 1 14-9 4 1 1 23-10
4.  Korona Stróżewo 10 20 6 2 2 25-26 4 1 1 18-17 2 1 1 7-9
5.  Piast Kobylnica 10 19 6 1 3 22-13 2 0 1 10-5 4 1 2 12-8
6.  Meblorz Swarzędz 10 18 5 3 2 19-17 2 3 0 6-4 3 0 2 13-13
7.  Zamek Gołańcz 10 17 5 2 3 29-18 3 1 0 16-4 2 1 3 13-14
8.  Leśnik Margonin 10 16 5 1 4 27-22 2 1 2 17-13 3 0 2 10-9