Czarni Czerniejewo nie sprostali liderowi i przegrywają dwoma bramkami w Murowanej Goślinie

2013-10-06

Ósme już spotkanie w nowym sezonie w rozgrywkach poznańskiej kasy A mają za sobą piłkarze Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 5 października podopieczni Marka Gierałki, udali się na swoje kolej spotkanie mistrzowskie do Murowanej Gośliny gdzie za przeciwnika mieli lidera rozgrywek zespół miejscowej Concordii. Rywal Czernych Czerniejewo jak przystało na lidera okazał się wymagającym przeciwnikiem wygrywając sobotnie spotkanie w stosunku 3:1.

O porażce Czarnych Czerniejewo w Murowanej Goślinie z tamtejszą Concordią zadecydowała pierwsza odsłona meczu, po której podopieczni Marka Gierałki przegrywali z swoim rywalem różnicą dwóch bramek. Gospodarze prowadzenie w meczu 1:0 objęli już w 5 minucie gry. W 20 minucie Concordia Murowana Goślina z zespołem z Czerniejewa prowadziła już różnicą dwóch goli. A że w pierwszej połowie więcej bramek już nie zdobyto. To ta cześć spotkania zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2:0. Po zmianie stron zaraz na początku drugiej połowy zespół z Czerniejewa zdobył gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie gospodarzy do 2:1. Autorem bramki okazał się w 46 minucie Karol Niemczewski pokonując bramkarza gospodarzy z 8 metra precyzyjnym strzałem, po którym piłka znalazła się pod poprzeczką bramki Concordii. I kiedy wydawało się że zespół z Czerniejewa w kolejnych minutach pokusi się o doprowadzenie do remisu. Gospodarze zaaplikowali swoim rywalom w doliczonym czasie gry w 92 minucie trzecią bramkę, którą tym samym ustalili końcowy wynik meczu na 3:1 dla Concordii Murowana Goślina.

Kolejnym przeciwnikiem Czarnych Czerniejewo w niedzielę 13 października na własnym boisku będzie ekipa Polonii Środa Wlko. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 14.00.

Skład Czarnych Czerniejewo: Dariusz Stanisławski - Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Zbigniew Bartkowiak - Krzysztof Bartkowiak, Jakub Maćkowiak, Alan Tomaszewski, Patryk Kusy, Patryk Malinge, Damian Moczulski, Karol Niemczewski, Krystian Szewczyk, Leszek Sobkowik, Hubert Pawlak

Wyniki 8 kolejki - 5-6 października
Polonia II Środa Wielkopolska     2-3     LKS Kicin
Poznań FC                                       2-2     Maratończyk Brzeźno
KS Gniezno                                      4-0     Orkan Działyń
Zawisza Dolsk                                0-0     Orkan Jarosławiec
Pogoń Książ Wielkopolski            0-1     Wiara Lecha Poznań
Przemysław Poznań                      8-1     SKS 13 Poznań