Czarni Czerniejewo nie sprostali Lipnu Stęszew!

2021-08-22

Od falstartu rozgrywki w wielkopolskiej V lidze grupie 2 nowego sezonu 2021/2022 rozpoczęli piłkarze drużyny Czarnych Czerniejewo.

W niedzielne popołudnie podopieczni spółki trenerskiej Jakub Cierpiszewski oraz Mateusz Kuliński, na inaugurację zmagań ligowych wielkopolskiej V ligi 2 nowego sezonu podejmowali na własnym trenie zespół Lipna Stęszew. Czerwono-czarni, w których okresie przygotowawczym zaszła prawdziwa rewolucja kadrowa gdyż została wymieniona w 80 procentach kadra z poprzedniego sezonu nie sprostali jednemu z kandydatów do awansu do wyższej klasy piłkarskiej po zakończeniu sezonu 2021/2022 przegrywając z nim gładko 5:0. Goście, którzy od pierwszych minut mieli zdecydowaną przewagę optyczną nad gospodarzami na prowadzenie wyszli dopiero po dwóch kwadransach gry pierwszej połowy. W 30 minucie w polu karnym gospodarzy był faulowany jeden z piłkarzy z Stęszewa przez Mikołaja Wawrzyniaka i sędziemu prowadzącemu to spotkanie nie pozostało niż wskazanie na wapno oddalone od bramki Czernych strzeżonej tego dnia przez debiutującego w ter roli golkipera miejscowych Marcela Rembowicza. Pewnym egzekutorem jedenastki w szeregach Lipna Stęszew okazał się Jakub Budzyń, który zdobytą bramką wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Po tym straconym golu trochę zostały podcięte skrzydła nowo kadrowej drużynie Czarnym Czerniejewo, co miało znamienny wpływ na dalsze losy niedzielnego spotkania. Goście idąc za przysłowiowym ciosem cztery minuty później od zdobytego pierwszego gola zdobyli drugiego. W 34 minucie było już 2:0 dla Lipna Stęszew po tym jak golkipera Czarnych – Marcela Rembowicza z stałego fragmentu gry wykonywanego rzutu rożnego pokonał po dośrodkowaniu z najbliższej odległości Piotr Przywitowski. I mimo że miejscowi próbowali do końca pierwszej polowy zdobyć bramkę kontaktową grając z kontr wynik nie uległ zmianie. I drużyna Lipna Stęszew na przerwę schodziła prowadząc zdecydowanie z Czarnymi Czerniejewo w stosunku 2:0.

Po zmianie stron na boisku w Czerniejewie, nadal dominowali goście z Stęszewa, którzy w przeciągu trzynastu minut zdobywając trzy bramki zapewnili sobie pewne zwycięstwo nad czerwono-czarnymi i komplet trzech punktów. Zaraz po wznowieniu gry w 55 minucie na 3:0 prowadzenie Lipna podwyższył zdobywca drugiej bramki Piotr Przywitowski. Dwie minuty później goście podwyższyli swoje prowadzenie na 4:0 po golu Bartosza Dylewskiego. Ten sam zawodni w 67 minucie ustalił wynik końcowy meczu zdobytą drugą zapisaną na swoim koncie bramką. I Lipno Stęszew wygrało mecz 5:0. Co do drużyny Czarnych Czerniejewo to podopieczni Jakuba Cierpiszewskiego i Mateusza Kulińskiego, w drugiej części niedzielnego meczu starali się zdobyć gola honorowego lecz na zamiarach tylko się skończyło.
Teraz Czarnych Czerniejewo, czeka pierwsze spotkanie wyjazdowe w nowym sezonie 2021/2022 w wielkopolskiej V lidze grupie 2. Przeciwnikiem czerwono-czarnych będzie zespół Nysy Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski.

Skład Czarnych Czerniejewo: Marcel Rembowicz, Mikołaj Wawrzyniak, Adam Bonalski, Kuba Cierpiszewski, Krzysztof Pawłowski (70’ Bartosz Kozioł), Rafał Wawrzyniak, Kacper Łabędzki (77', Mikołaj Chmielina (58’ Jakub Drop), Patryk Krzyżanowski, Łukasz Kierkiewicz (81’ Maciej Wasiewicz), Patryk Buczkowski