Czarni Czerniejewo nie zagrają w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski

2014-09-04

W środę 3 września doszło do drugiej rundy okręgowego Pucharu Polski szczebla Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu w nowym sezonie 2014/2015. W drugiej turze tych rozgrywek, gdyż pierwsza odbyła się pod koniec sierpnia powiat gnieźnieński reprezentowała drużyna Czarnych Czerniejewo, walcząca o punkty w poznańskiej klasie A grupie 1.

Przeciwnikiem podopiecznych Marka Gierałki, w Gruszczynie gdzie doszło do spotkania pucharowego była drużyna Meblorza Swarzędz, występująca na co dzień w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1. Spotkanie mimo że przebiegało pod kontrolą drużyny z Czerniejewa, zakończyło się porażką w stosunku 2:5.

Początek spotkania w wykonaniu drużyny z Czerniejewa, nie zapowiadał że z awansu do dalszej tury rozgrywek pucharowych będą cieszyli się piłkarze Meblorza Swarzędz, gdyż to goście od 25 minuty prowadzili 1.0. Bramkarza gospodarzy pokonał uderzeniem z głowy z 7. metra Patryk Malinger, umieszczając piłkę w jego bramce po dograniu jej w pole karne gospodarzy przez Alana Tomaszewskiego. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa meczu.  W 40 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 1:1, po tym jak golkipera z Czerniejewa – Dariusza Stanisławskiego w sytuacji sam na sam strzałem z 16. metra pokonał jeden z piłkarzy z Swarzędza. Takim też wynikiem zakończyło się pierwsze czterdzieści pięć minut środowego meczu pucharowego w Gruszczynie.

O porażce i wyeliminowaniu zespołu Czarnych Czerniejewo, z dalszej batalii pucharowej zadecydowała druga połowa. W tej części gry dwukrotnie celnie w bramce z Czerniejewa, piłkę ulokowali piłkarze z Swarzędza a było to w 50 i 70 minucie przez co prowadzili już z drużyną Czarnych w stosunku 3:1. W 75 minucie podopieczni Marka Gierałki, wprawdzie zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 3:2, po golu zdobytym przez Jakuba Maćkowiaka, który piłkę w bramce z Swarzędza umieścił po strzale z dystansu z około 20. metra. Jednak ostatnie słowo w środowym meczu pucharowym należało do gospodarzy, którzy swój awans do dalszej rundy pucharowej przypieczętowali zdobyciem dwóch kolejnych goli w 85 i 90 minucie. Tym samym spotkanie pucharowe w Gruszczynie, zakończyło się zwycięstwem drużyny Meblorza Swarzędz w stosunku 5:2. Na koniec należy nadmienić iż dla Swarzędza dwie bramki zdobył Marek Gdziel a po jednej Marcin Lemiesz, Łukasz Tonak i Mateusz Kowalski. Kolejna runda okręgowego Pucharu Polski szczebla Wielkopolskiego, odbędzie się 17 września.

Oprócz drużyny z Czerniejewa, która z rozgrywkami pucharowymi pożegnała się w drugiej rundzie, w tych zmaganiach nie zobaczymy już Wełnianki Kiszkowo, która została wyeliminowana po pierwszej rundzie przez oldboji Lecha Poznań.

Skład Czarnych Czerniejewo: Dariusz Stanisławski, Zbigniew Bartkowiak, Mateusz Kuliński, Rafał Półtorak, Patryk Kusy (55’ Norbert Szklarz), Krzysztof  Bartkowiak, Alan Tomaszewski, Hubert Pawlak (73’ Jakub Maćkowiak), Patryk Malinger, Sławomir Staniszewski (65’ Rafał Wawrzyniak), Damian Szczepaniak (46’ Zbigniew Kościański).

A już w niedzielę 7 września zespół z Czerniejewa, czeka walka o punkty mistrzowskie w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1. W trzeciej kolejce przeciwnikiem podopiecznych Marka Gierałki na własnym boisku o 14.00 będzie drużyna Przemysława Poznań.

Korona Bukowiec     -     Rakieta Głuponie
Byki Obrowo     0-3     Orkan Objezierze     3 września, 17:00 (wo) gospodarze wycofali się z rozgrywek
LKS Kicin     -     Przemysław Poznań
Jamajka Cynk Boys Śrem     -     Lipno Stęszew     10 września, 17:00
Warta Wartosław     1-2     Warta Obrzycko
Skra Wielkopolska Otusz     1-1     Spójnia Strykowo k. 8-9
Lotnik-1997 Poznań     0-1     KS Łopuchowo
Pieczarka Wielichowo     4-0     Inter Zdrój
Canarinhos Skórzewo     3-0     KS Sarbia  (wo)
goście wycofali się z rozgrywek
Akademia Reissa Poznań     -     Sokół Duszniki     11 września, 17:00
Sam Jastrzębsko Stare     3-0     Huragan Łomnica (wo) goście wycofali się z rozgrywek
Orzeł Granowo     0-3     LSSG Grodzisk Wielkopolski (wo) gospodarze wycofali się z rozgrywek
Las Puszczykowo     0-4     Warta Śrem
GKS Golęczewo     0-3     Suchary Suchy Las
Promień Opalenica     4-3     Patria Buk
Walka Kostrzyn     -     Jurand Koziegłowy     9 września, 17:00