Czarni Czerniejewo pierwszą rundę Pucharu Polski zaliczyli na piątkę!

2019-08-28

W wtorek 27 sierpnia zespół Czarnych Czerniejewo, rozpoczął rywalizację piłkarską w ramach rozgrywek Pucharu Polski szczebla okręgowego sezonu 2019/2020, które prowadzi Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu.

Przeciwnikiem podopiecznych grającego trenera Czarnych – Macieja Lisieckiego w pierwszej rundzie PP , w meczu wyjazdowym był junior starszy Huraganu Pobiedziska, który w rundzie wstępnej PP wyeliminował z dalszych rozgrywek Formnaton Piast Łubowo. W meczu, do którego doszło w Pobiedziskach, lepszymi okazali się piłkarze Czarnych Czerniejewo, na co dzień walczący o punkty ligowe w wielkopolskiej V lidze pokonując swojego rywala w stosunku 4:1. Tym samym zespół z Czerniejewa, awansował do drugiej rundy PP szczebla okręgowego którą zaplanowano do rozegrania 11 września.

Co do samego przebiegu meczu pomiędzy juniorami starszymi Huraganu Pobiedziska a Czarnymi Czerniejewo. To goście na prowadzenie 1:0 wyszli w 20 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywanego przez Kamila Drahejma na gola zamienił Patryk Buczkowski, który piłkę do bramki gospodarzy wpakował z 5 metra uderzeniem z głowy. W 35 minucie było 2:0 dla czerwono-czarnych. Po zatrzymaniu piłki ręką przez jednego z obrońców juniorów starszych Huraganu Pobiedziska w własnym polu karnym, sędzia prowadzący to spotkanie podyktował rzut karny na korzyść gości, który na bramkę zamienił Kamil Drahej. Pięć minut późnej to gospodarze wykonywali rzut karny po faulu w polu karnym gości Mateusza Kulińskiego na jednym z piłkarzy miejscowych. Podyktowaną jednak jedenastkę gospodarze nie potrafi zamienić na gola gdyż golkiper Czarnych – Marcin Siepielski staną na wysokości zadania broniąc strzał Igora Watrasa zawodnika juniora starszego Huraganu Pobiedziska. A że więcej bramek w pierwszej połowie nie padło, więc Czarni Czerniejewo, na przerwę schodzili prowadząc 2:0.

Po zmianie stron w meczu padłu jeszcze trzy bramki z tym że Czerni Czerniejewo, zdobyli ich dwie a ich rywale tylko jedna. I tak zaraz po wznowieniu gry w 55 minucie czerwono-czarni podwyższyli swoje prowadzenie na 3:0 po golu zdobytym przez Jakuba Cierpiszewskiego, który wykorzystał dośrodkowaną piłkę w pole karne gospodarzy przez Karola Jańczaka, którą następnie z najbliższej odległości wpakował do bramki swojego rywala. Kolejna bramka zdobyta przez czerwono-czarnych, padła dopiero w 70 minucie, po której goście podwyższyli swoje prowadzenie do 4:0. Dośrodkowanie Karola Jańczaka w pole karne gospodarzy wykorzystał Tomasza Roszyk, który golkipera miejscowych pokonał z odległości 5 metra. Gospodarze jedyną a zarazem honorową bramkę zdobyli w 80 minucie gry a autorem jej okazał się Maksymilian Janowski. Tym samym mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Czarnych Czerniejewo w stosunku 4:1.

Skład Czarnych Czerniejewo: Marcin Siepielski, Hubert Hypki (65’ Adrian Franczak), Mateusz Kuliński, Hubert Talarczyk, Bartosz Kozioł, Piotr Cyrulewski, Kamil Draheim (60’ Maciej Matuszak), Karol Jańczak, Kuba Cierpiszewski, Patryk Buczkowski (60’ Mateusz Goździaszek), Tomasz Roszyk