Czarni Czerniejewo po wygranym meczu nadal liderem

2014-09-08

Trzecie spotkanie mistrzowskie w nowym sezonie, w ramach rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1. rozegrali piłkarze Czarnych Czerniejewo.

W niedzielę 7 września podopieczni Marka Gierałki, na własnym boisku w Czerniejewie podejmowali zespół Przemysława Poznań. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Czarnych Czerniejewo w stosunku 5:1. Tym zwycięstwem zespół z Czerniejewa, po trzech kolejkach utrzymał przodownictwo w tabeli ligowej poznańskiej klasy A grupy 1. z 9. punktami tyle samo ma drugi zespół tych rozgrywek Wiara Lecha.

Wracając jednak do samego meczu, to goście a nie gospodarze za sprawą zdobytej bramki już w 3 minucie wyszli na prowadzenie 1:0, po tym jak bramkarza z Czerniejewa – Piotra Rzepczyńskiego przelobował z 13. metra jeden z piłkarzy Przemysława Poznań.  Podopieczni Marka Gierałki, do stanu 1:1 doprowadzili w 10 minucie. Po długim podaniu piłki od Jakuba Maćkowiaka celnym trafieniem z 8. metra futbolówkę w bramce gości w sytuacji sam na sam umieścił Zbigniew Kościański. Mimo jeszcze wielu sytuacją do zdobycia bramek w pierwszej połowie meczu przez piłkarzy Czarnych Cerniejewo a mianowicie Rafała Wawrzynika, Alana Tomaszewskiego czy Zbigniewa Kościańskiego. Pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyła się remisem 1:1.

Dopiero w drugiej połowie zespół z Czerniejewa, przypieczętował swoje zwycięstwo aplikując swojemu rywalowi cztery następne bramki nie tracąc przy okazji żadnej. Na 2:0 prowadzenie drużyny z Czerniejewa podwyższył w 55 minucie Damian Szczpaniak, wykorzystując dograną piłkę od Alana Tomaszewskiego, którą w bramce gości umieścił po minięciu dwóch obrońców z 6. metra. Dziesięć minut później czyli w 65 minucie, gospodarze zdobyli trzeciego gola. Tym razem Damian Szczepaniak obsłużył Alana Tomaszewskieg, który z 11 metra umieścił piłkę w bramce gości. W 75 minucie zespół z Czerniejewa, prowadził z Przemysławem Poznań już 4:1. Na listę strzelców w drużynie Czarnych, wpisał się tym razem Michał Golździewski, który piłkę w bramce gości umieścił po długim rogu z 11. metra wykorzystując podanie od Damiana Szczepaniaka. Ostatni gol dla miejscowych, którym ustalili końcowy wynik meczu 5:1 został zdobyty w 80 minucie. Golipera gości pokonał strzelec drugiej bramki Damian Szczepaniak, który wykorzystał podaną piłkę od Patryka Malingera, którą następnie celnym uderzeniem umieścił w bramce przyjezdnych z 7. metra w sytuacji sam na sam.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Patryk Kusy, Jakub Maćkowiak, Mateusz Kuliński, Tomasz Winkel, Maciej Bogucki., Rafał Wawrzyniak (68" Bartosz Kozioł), Alan Tomaszewski Bramka (85" Zbigniew Bartkowiak), Norbert Szklarz (60" Patryk Malinger), Michał Goździewski, Zbigniew Kościański( 46" Damian Szczepaniak)

Kolejne spotkanie Czarni Czerniejewo, rozegrają w sobotę 13 września w Dolsku, gdzie będą mieli za rywala miejscową Zawiszę.

Wyniki 3 kolejki - 6-7 września
Wiara Lecha Poznań                       2-0     KS Gniezno
Jurand Koziegłowy                          5-0     Zawisza Dolsk
Czarni Czerniejewo                         5-1     Przemysław Poznań
Polonia II Środa Wielkopolska     1-5     Orkan Jarosławiec
Pogoń Książ Wielkopolski            0-4     Clescevia Kleszczewo