Czarni Czerniejewo pokonani po raz drugi z rzędu w meczu kontrolnym

2020-02-16

Nie ma co urywać ale drużynie Czarnych Czerniejewo, przygotowującej się do rundy wiosennej w wielkopolskiej V lidze grupie 1sezonu 2019/2020 nie idzie w rozgrywanych spotkaniach kontrolnych tej zimy. Czerwono-czarni bowiem po drugi z rzędu przy jednej wygranej doznali porażki w okresie przygotowawczym.

W sobotę 15 lutego tym razem podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, w dość okrojonym składzie osobowym bez aż ośmiu podstawowych graczy drużyny Czarnych, ulegli w Gnieźnie zespołowi Polanina Strzałkowo w stosunku 4:1. Co do samego przebiegu meczu pomiędzy Czarnymi Czerniejewo a Polaninem Strzałkowo. To pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym chociaż czerwono-czarni mieli okazję do zdobycia gola, po którym wyszli by na prowadzenie. W tej części gry najdogodniejsze sytuacje strzeleckie w zespole czerwono-czarnych zmarnowali między innymi Maciej Lisiecki w 3 minucie kiedy to piłka po jego uderzeniu obiła słupek bramki gości, w 23 minucie kiedy to Paweł Zieliński zdobył bramkę po podaniu Waldemara Przysiudy z spalonego, następnie w 19 minucie Mateusz Goździaszek nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem i  na koniec grający trener Maciej Lisiecki w 35 minucie spudłował z 5 metra posyłając piłkę nad bramką gości. O porażce zespołu Czarnych Czerniejewo, zadecydowała druga połowa, w której goście z Strzałkowa zaaplikowali czerwono-czarnym cztery gole tracąc jednego. Pierwsza bramka, po której goście objęli prowadzenie 1:0 padał w 65 minucie a  autorem bramki okazał się Kułaga. Pięć minut później goście prowadzili już 2:0 po golu zdobytym przez Miarę a w 70 minucie padła trzecia bramka dla Strzałkowa zdobyta z podyktowanego rzutu karnego przez Jaszczaka. Ostatni czwarty gol dla strzałkowian została zdobyta w 75 minucie a autorem bramki okazał się dla gości Jarecki. Pięć minut później gospodarze ustalili końcowy wynik spotkania na 4:1 dla Polanina Strzałkowo zdobyciem gola honorowego. W polu karnym gości ręką piłkę zatrzymał jeden z zawodników przyjezdnych a podyktowaną jedenastkę zamienił grający trener Maciej Lisiecki.

Kolejny mecz Czarni Czerniejewo, rozegra w piątek 21 lutego w Gnieźnie kiedy to o godzinie 18.00 podejmować będzie zespół Zjednoczonych Trzemeszno.

Skład Czarnych Czerniejewo: Testowany 1, Testowany 2, Adrian Franczak, Jakub Cierpiszewski, Testowany 3, Rafał Wawrzyniak, Waldemar Przysiuda, Paweł Zieliński, Maciej Matuszak, Mateusz Goździaszek, Maciej Lisiecki

Z ławki weszli: Mateusz Kuliński, Patryk Niewiedziała