Czarni Czerniejewo pokonują Polanina Strzałkowo

2018-02-10

Trzeci mecz kontrolny tej zimy w ramach przygotowań do rundy rewanżowej w poznańskiej klasie A grupy 1 maja za sobą piłkarze Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 10 lutego lider poznańskiej klasy A grupy 1, na płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, podejmował przedstawiciela klasy okręgowej grupy konińskiej zespół Polanina Strzałkowo. Po ubiegłotygodniowym zdecydowanym zwycięstwie zespołu z Czerniejewa nad zespołem UKS Śrem 12:1 i wcześniejszej porażce z SKP Słupca w stosunku 2:3. Podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, odnieśli drugie zwycięstwo tej zimy pokonując po dość wyrównanym spotkaniu zespół Polanina Strzałkowo w stosunku 3:2. Czerwono-czarni prowadzenie w sobotnim meczu objęli bardzo szybko bo już w 10 minucie. Bramkę na 1:0 dla Czerniejewa po dograniu piłki w pole karne gości przez Mateusza Goździaszka celnym trefieniem skierował ją do bramki Polanina w ekipie gospodarzy Jakub Cierpiszewski. Po tej zdobytej bramce przez gospodarzy gra się wyrównała a co najgorsze do głosu doszli goście, którzy śmielej zaatakowali bramkę Czarnych Czerniejewo. W efekcie czego i po ewidentnych błędach w grze obronnej zespół z Strzałkowa zdobył dwa gole w 20 oraz 27 minucie i na pierwszą przerwę gdyż mecz rozgrywany był 3x30 minut schodził prowadząc 2:1. Druga połowa meczu nie obfitowała w zdobycze bramkowe w wykonaniu jednej jak i drugiej drużyny, chociaż piłkarze obu zespołów mieli okazję do zdobycia ich przez co wynik po drugiej części nie uległ zmianie. Dopiero trzecia połowa meczu a co za tym idzie ostra reprymenda w przerwie grającego trenera Czarnych Czerniejewo – Macieja Lisieckiego sprawiła że czerwono-czarni wzięli się w niej ostro do roboty aplikując swojemu rywalowi dwa gole nie tracąc przy okazji żadnego. I tak w 65 minucie do stanu 2:2 z podyktowanego rzutu karnego bramkę zdobył Maciej Lisiecki. Ten sam zawodnik w 81 minucie po podaniu od Mariusza ,,Sawki” Sawickiego, zdobyciem trzeciego gola dla swojego zespołu ustalił końcowy wynik sobotniego meczu kontrolnego na 3:2 dla Czarnych Czerniejewo.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Piotr Cyrulewski, Mateusz Kuliński, Krzysztof Przybylski, Jakub Raczak, Rafał Wawrzyniak, Mateusz Goździaszek, Patryk Buczkowski, Damian Grzesiak, Jakub Cierpiszewski, Maciej Lisiecki

Z ławki wchodzili: Damian Nowaczyk, Piotr Rzepczyński, Mariusz sawicki, Bartosz Kubalewski, Karol Niemczewski, Krzysztof Staszak, Karol Jańczak

Kolejnym sparing partnerem zespołu z Czerniejewa w sobotę 17 lutego również w Gnieźnie będzie zespół Kłosu Zaniemyśl.