Czarni Czerniejewo pokonują u siebie gładko Poznań FC

2014-04-13

Drużyna Czarnych Czerniejwo w niedzielę 12 kwietnia w ramach trzeciej kolejki ligowej rundy rewanżowej sezonu 2013/2014 rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1, na własnym boisku podejmowała zespół Poznania FC plasujący się w dolnych rejonach tabeli. Podopieczni Marka Gierałki nie mieli żadnego problemu z zainkasowaniem na swoim koncie kompletu trzech punktów pokonując swojego rywala zdecydowanie 5:0.

Niedzielne spotkanie przed własną publicznością drużyna z Czerniejewa, rozpoczęła od mocnego akcentu zdobywając pierwszego gola a co za tym idzie obejmując prowadzenie 1:0 już w 1 minucie meczu. Bramkarza gości po egzekwowanym rzucie rożnym przez Norberta Szklarza z najbliższej odległości pokonał Kamil Łuczak. Na kolejną bramkę zdobytą przez Czarnych Czerniejewo, kibice przybyli na to spotkanie musieli poczekać aż do 20 minuty. Patryk Malinger wycofał wtedy piłkę na 11 metr do nie pokrytego Bartosza Kozioła, który długo się nie zastanawiając silnym strzałem umieścił ją w bramce drużyny z Poznania. W tym momencie drużyna prowadzona przez Marka Gierałki prowadziła już z swoim rywalem 2:0. W 30 minucie było już 3:0 dla miejscowych kiedy to prostopadłe podanie piłki przez Bartosza Kozioła wykorzystał Zbigniew Kosciański, który minął golkipera gości w jego polu karnym i strzałem z 5 metra ulokował ją w pustej bramce. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu pomiędzy Czarnymi Czerniejewo a Poznaniem FC.

Po zmianie stron gospodarze zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne dwa gole nie tracąc przy okazji żadnego. Na 4:0 prowadzenie dla drużyny z Czerniejewa podwyższył w 65 minucie po dograniu piłki w pole karne gości przez Michała Goździewskiego, pokonując golkipera z Poznania w sytuacji sam na sam strzałem z 8-go metra Zbigniew Kościański. Wynik  meczu na 5:0 dla Czarnych Czerniejwo, ustalił w 80 minucie kapitan drużyny Mateusz Kuliński pokonując bramkarza gości po celnym uderzeniu piłki z 16-tego metra po wcześniejszym dograniu jej przez Zbigniewa Kościańskiego. Po tej wygranej zespół Czarnych Czerniejewo, plasuję się po trzech kolejkach rundy rewanżowej na 9-tym miejscu z zdobytymi 21 punktami w rozegranych 16-tu meczach sezonu 2013/2014.

Skład Czarnych Czerniejewo: Dariusz Stanisławski (75" Piotr Rzepczyński), Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Jakub Maćkowiak, Patryk Kusy, Maciej Bogucki, Kamil Łuczak, Norbert Szklarz (70" Zbigniew Bartkowiak), Patryk Malinger (72" Krzysztof Bartkowiak), Bartosz Kozioł Bramka (55" Michał Goździewski, Zbigniew Kościański

Następne spotkanie zespół z Czerniejewa rozegra w sobotę 19 kwietnia podejmując u siebie o godzinie 16.00 w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego zespół KS Gniezno

Wyniki 16 kolejki - 12-13 kwietnia
Czarni Czerniejewo                          5-0     Poznań FC
Polonia II Środa Wielkopolska      2-1     Pogoń Książ Wielkopolski
Zawisza Dolsk                                  2-2     Przemysław Poznań
KS Gniezno                                        -     Concordia Murowana Goślina     1 maja, 11:00
LKS Kicin                                           2-1     SKS 13 Poznań
Maratończyk Brzeźno                       0-4     Wiara Lecha Poznań
Orkan Działyń                                   1-6     Orkan Jarosławiec