Czarni Czerniejewo pokonują w zaległym meczu z jesieni Spartę Złotów

2021-02-27

W sobotnie popołudnie 27 lutego w Gnieźnie, na płycie boiska z sztuczną nawierzchnią trawiastą doszło do pierwszego oficjalnego meczu mistrzowskiego w Wielkopolsce w tym roku w ramach rozgrywek V ligi Red Box grupy 1.

Tego dnia w spotkaniu zaległym z 17 kolejki ligowej tej grupy z rundy jesiennej, zespół Czarnych Czerniejewo podejmował przy ulicy Strumykowej 8 ekipę Sparty Złotów. Do tego spotkania miało dojść pierwotnie w pierwotnym terminie 21 listopada, lecz potyczka piłkarska pomiędzy obiema drużynami została odwołana z powodu zagrożenia epidemicznego w zespole z Czerniejewa. Podobna sytuacja miała miejsce w drugim terminie 12 grudnia, gdyż mecz ponownie został odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego lecz tym razem u piłkarzy z Złotowo. W tym układzie Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu, wyznaczył trzeci termin spotkania i wreszcie się udało i do potyczki piłkarskiej doszło w Gnieźnie w sobotę 27 lutego. Faworytem sobotniego meczu jeszcze przed jego rozpoczęciem byli piłkarze Czarnych Czerniejewo, z tytułu wyżej zajmowanej pozycji w ligowej tabeli. Podopieczni grającego trenera Czarnych – Macieja Lisieckiego, potwierdzili że nie przypadkiem plasują się na wysokim piątym miejscu w swojej grupie i pokonali zespół Sparty Złotów zajmujący przed tą potyczką piłkarską odległą 15 pozycję w ligowej tabeli 2:1 chociaż remisowali z swoim przeciwnikiem jeszcze w 67 minucie 1:1.

Jeśli chodzi o przebieg samego meczu pomiędzy Czarnymi Czerniejewo a Sparta Złotów. To czerwono-czarni od pierwszych minut spotkania przeważali na boisku w Gnieźnie, dokumentując to zdobytym golem dopiero po dwóch kwadransach gry pierwszej polowy. W 33 minucie czerwono-czarnych po szybkiej akcji całej drużyny i po podaniu Mateusza Goździaszka na prowadzenie 1:0 wyprowadził grający trener tego zespołu Maciej Lisiecki pokonując golkipera zespołu z Złotowa strzałem z 12 metra. Jak się później okazało mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia bramki i podwyższenia prowadzenia przez zespół z Czerniejewa, wynik pierwszej połowy nie uległ zmianie. I Czarni na przerwę schodzili prowadząc 1:0. Po zmianie stron w 60 minucie gospodarze powinni prowadzić już różnicą dwóch bramek lecz strzał Mateusza Goździaszka zatrzymał się na słupku bramki gości. I kiedy wydawało się że zdobyta kolejna bramka przez Czarnych Czerniejewo to kwestą czasu. W 67 minucie goście po szybkiej kontrze i celnym trafieniu do bramki czerwono-czarnych z 15 metra przez Krzysztofa Wojciechowskiego doprowadzili do stanu 1:1. I mecz w tym momencie rozpoczął się od nowa. Wynik remisowy utrzymał się aż do 80 minuty wtedy to czerwono-czarni zadali ostateczny cios Sparcie Złotów. Grający trener Czarnych – Maciej Lisiecki obsłużył celnym podaniem Pawła Zielińskiego, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki swojego rywala. I Czarni Czerniejewo ponownie wyszli na prowadzenie 2:1. Wynik ten nie uległ już do końca sobotniego meczu.

A już w najbliższą sobotę 6 marca drużyna z Czerniejewa, zainauguruje rundę wiosenną w wielkopolskiej V lidze Red Box grupie 1 sezonu 2020/2021. Tego dnia podopieczni grającego trenera Czarnych – Macieja Lisieckiego podejmować będą u siebie o godzinie 14.00 ekipę Sparty Szamotuły.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Krzysztof Pawłowski, Kuba Cierpiszewski, Michał Czerniak, Adrian Franczak, Karol Jańczak (70’ Mariusz Sawicki), Rafał Wawrzyniak, Paweł Zieliński (85’ Bartosz Kozioł), Arkadiusz Juchacz, Mateusz Goździaszek, Maciej Lisiecki