Czarni Czerniejewo pokonują Wiarę Lecha

2018-03-03

Piąty mecz kontrolny tej zimy mają za sobą piłkarze Czarnych Czerniejewo, przygotowujący się do rundy rewanżowej w poznańskiej klasie A grupie 1.

W sobotę 3 marca lider tabeli poznańskiej klasy A grupy 1, udał się na swój kolejny mecz kontrolny do Poznania gdzie w meczu rozgrywanym 3x30 minut zmierzył się na stadionie przy ulicy Gdańskiej z czwartą ekipa po rundzie jesiennej poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód Wiarą Lecha. Spotkanie po dość ciekawym jego przebiegu zakończyło się zwycięstwem drużyny z Czerniejewa w stosunku 4:2. Pierwsza tercja sobotniego meczu kontrolnego pomiędzy Wiarą Lecha a Czernymi Czerniejewo zakończyła się prowadzeniem gospodarzy, którzy w 20 minucie wyszli na prowadzenie 1:0 po golu zdobytym głową przez Macieja Łaszyńskiego z egzekwowanego rzutu rożnego. W drugiej tercji padły aż trzy bramki, po których nadal prowadzili ,,Kibole” 2:1. Najpierw w 40 minucie gola kontaktowego wyrównującego stan meczu 1:1 z podyktowanego rzutu rożnego po faulu na Patryku Buczkowskim zdobył w ekipie czerwono-czarnych Sławomir Staniszewski. W 55 minucie na ponowne prowadzenie 2:1 wyszli gospodarze. W sytuacji sam na sam skapitulował bramkarz Czarnych Czerniejewo – Damian Nowaczyk po celnym trafieniu Dominika Siejaka. Podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego piąte zwycięstwo w meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy rewanżowej w poznańskiej klasie A sezonu 2017/2018 zapewnili na swoim koncie dopiero w trzeciej tercji sobotniego spotkania. W 78 minucie po dograniu piłki w pole karne gospodarzy przez Patryka Buczkowskiego do stanu 2:2 doprowadził Damian Grzesiak. Cztery minuty później zespół z Czerniejewa, wyszedł na prowadzenie 3:2 po golu zdobytym przez Patryka Buczkowskiego, który piłkę do pustej bramce Wiary Lecha wpakował po zagraniu Mariusza Sawickiego. Wynik końcowy meczu dla ekipy z Czerniejewa na 4:2 został ustalony w 85 minucie po bramce zdobytej w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy przez Patryka Buczkowskiego. Na koniec należy nadmienić iż golkiper Czarnych Czerniejewo, stanął na wysokości zadania w 70 minucie kiedy to obronił podyktowany rzut karny, którego wykonawcą w zespole ,,Kiboli” był kapitan tego zespołu Maciej Łaszyński.

Skład Czarnych Czerniejewo: Damian Nowaczyk, Piotr Cyrulewski, Mariusz Sawicki, Jakub Cierpiszewski, Karol Jańczak, Bartosz Kozioł, Rafał Wawrzyniak, Mateusz Goździaszek, Damian Grzesiak, Patryk Buczkowski, Maciej Lisiecki.

Na zmiany wchodzili: Mateusz Kuliński, Bartosz Kubalewski, Damian Jalowski, Krzysztof Przybylski, Sławomir Staniszewski

Kolejne spotkanie kontrolne zespół z Czerniejewa, rozegra w sobotę 10 marca o godzinie 14.00 w Gnieźnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą kiedy to będzie podejmował zespół Lechii Kostrzyn.