Czarni Czerniejewo ponownie wygrywają! Pięć goli Lisieckiego

2017-04-02

Drugie zwycięstwo z rzędu w rundzie rewanżowej na swoim koncie odnotowali w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 piłkarze Czarnych Czerniejewo.

Po ubiegłotygodniowym odprawieniu z kwitkiem do domu zespołu Stelli Luboń, przez zespół z Czerniejewa w stosunku 3:2. Kolejnym przeciwnikiem w  trwającej rundzie rewanżowej zespołu prowadzonego przez grającego trenera Macieja Lisieckiego, w niedzielne przedpołudnie 2 kwietnia była na własnym tremie ekipa rezerw Kłosa Zaniemyśl. Czerwono-czarni po raz drugi tej wiosny odprawili z kwitkiem do domu swojego rywala ogrywając go tym razem w stosunku 5:1, chociaż to goście już w 7 minucie wyszli na prowadzenie 1:0 zdobywając gola po stałym fragmencie gry (rzucie wolnym) i przy biernej postawie golkipera zespołu z Czerniejewa – Bartosza Jaworskiego. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta w niedzielnym meczu przez gości, pozostałe pięć były już autorstwa piłkarzy z Czerniejewa a właściwie tylko jednego piłkarza tej drużyny mowa tutaj o niezawodnym snajperze zespołu Czarnych grającym trenerze Macieju Lisieckim. Pierwszego gola napastnik z Czerniejewa, zapisał na swoim koncie w 11 minucie wyrównując tym samym stan meczu na 1:1. Lisiecki celnie piłkę w bramce swojego rywala umieścił głową uderzając ją z 8. metra po wcześniejszym dograniu jej w pole karne gości przez Jakuba Cierpiszewskiego. Drugiego gola Lisiecki zdobył w 27 minucie meczu wyprowadzając nim swój zespół na prowadzenie 2:1. Akcje lewą stroną boiska przeprowadził Bartosz Kozioł, który dograł ją do Pawła Zielińskiego ten przedłużył głowa piłkę do stojącego na 7. metrze od bramki rywala Lisieckiego, który płaskim strzałem umieścił ją w bramce rezerw Kłosa Zaniemyśl. Ostatnie celne trafienie grający trener Czarnych Czerniejewo, w pierwszej połowie po której gospodarze schodzili do szatni prowadząc z swoim rywalem w stosunku 3:1 zdobył w 35 minucie. Lisiecki w tym przypadku wykorzystał prostopadłe podanie piłki w pole karmne gości przez Patryka Buczkowskiego, przerzucając sobie futbolówkę nad interweniującym golkiperem rezerw Kłosa Zaniemyśl, którą następnie umieścił w jego bramce z najbliższej odległości.

Po zmianie stron w spotkaniu, które przebiegało pod dyktando gospodarzy padły jeszcze dwa gole dla miejscowych, których ponownie strzelcem okazał się grający trener Czarnych Czerniejewo. W 50 minucie padła czwarta bramka dla miejscowych, po której było już 4:1 dla czerwono-czarnych. Golkiper miejscowych Bartosz Jaworski, posłał długa piłkę na przedpole gości, którą przejął Maciej Lisiecki, który po minięciu trzech obrońców Kłosa Zaniemyśl uderzeniem z 10. metra umieścił ją w bramce przyjezdnych. Po raz piaty i ostatni w niedzielnym meczu bramkarz gości zmuszony był wyjmować piłkę z własnej bramki po celnym trafieniu z 14. metra przez Macieja Lisieckiego w 70 minucie.  A że więcej bramek już w niedzielnym spotkaniu oba zespoły nie zdobyły to mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Czerniejewa w stosunku 5:1.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski (72’ Piotr Rzepczyński), Mateusz Kuliński, Jakub Cierpiszewski, Alan Tomaszewski (32’ Piotr Cyrulewski), Hubert Hypki (46’ Dominik Jabkiewicz), Rafał Wawrzyniak (70’ Sławomir Staniszewski), Bartosz Kozioł, Patryk Buczkowski, Krzysztof Pawłowski (60’ Dominik Jalowski), Paweł Zieliński, Maciej Lisiecki.

Za tydzień zespół Czarnych Czerniejewo, również na swoim trenie zmierzy się z rezerwami Polonii Środa Wlkp. Do tej konfrontacji dojdzie w sobotę 8 kwietnia o godzinie 16.00.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Czarni Czerniejewo 15 36 12 0 3 48-26 4 0 2 23-10 8 0 1 25-16
2.  Avia Kamionki 15 34 11 1 3 57-26 5 0 2 28-12 6 1 1 29-14
3.  Polonia II Środa Wielkopolska 15 30 9 3 3 51-17 6 0 3 33-10 3 3 0 18-7
4.  Stella Luboń 14 26 8 2 4 37-16 5 0 2 26-4 3 2 2 11-12
5.  Kłos II Zaniemyśl 15 25 8 1 6 25-41 3 1 4 12-21 5 0 2 13-20
6.  Pogoń Książ Wielkopolski 15 19 6 1 8 28-47 4 1 4 22-31 2 0 4 6-16 4 9 3 0 1 12-9
7.  Phytopharm Klęka 15 19 5 4 6 26-27 2 2 4 10-11 3 2 2 16-16 4 9 3 0 1 9-7
8.  Clescevia Kleszczewo 14 19 6 1 7 36-36 2 1 4 19-16 4 0 3 17-20 3 3 1 0 2 5-7
9.  Lider Swarzędz 15 19 6 1 8 45-33 1 1 4 13-13 5 0 4 32-20 5 3 1 0 4 14-17
10.  Maratończyk Brzeźno 15 18 5 3 7 29-40 3 1 4 19-16 2 2 3 10-24
11.  Warta II Śrem 15 17 4 5 6 23-34 1 3 4 13-19 3 2 2 10-15
12.  Jurand Koziegłowy 15 16 5 1 9 27-48 2 1 4 13-24 3 0 5 14-24
13.  Zawisza Dolsk 15 14 4 2 9 19-30 1 1 5 6-13 3 1 4 13-17
14.  Polonia Poznań 15 7 2 1 12 11-41 1 1 5 8-17 1 0 7 3-24