Czarni Czerniejewo poza pucharem Polski szczebla okręgowego!

2016-09-08

W środę 7 września rozegrana została II runda Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu.

W tej rundzie o dalszy udział i o awans do 1/32 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego walczyła drużyna Czarnych Czerniejewo. Przeciwnikiem drużyny z Czerniejewa była ekipa Maratończyka Brzeźno, występująca na co dzień podobnie jak czerwono-czarni w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1. Spotkanie mimo że gospodarzem niego byli piłkarze z Czerniejewa, z powodu remontu płyty głównej odbyło się w Brzeźnie i zakończyło się zwycięstwem gości w stosunku 8:4. Tym samy zespół z Czerniejewa, po tej porażce odpadł z dalszej walki pucharowej. A jak do tego doszło mimo że do przerwy w środowym meczu był remis 2:2. Zadecydowała o tym druga połowa spotkania, w której podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego dali sobie strzelić sześć goli przy tylko dwóch zdobytych przez czerwono-czarnych. W pierwszej połowie gra była dość wyrwana a prowadzenie oraz remis w meczu zmieniał się jak w przysłowiowym ,,kalejdoskopie” . Najpierw na prowadzenie 1:0 w 2. minucie wyszła drużyna z Czerniejewa, po golu zdobytym po dwójkowej akcji Dominika Jabkiewicz i Szymona Kasy, którą celnym uderzeniem piłkiz 16. metra do bramki z Brzeźna wykończył Zbigniew Stuczyński. W 20 minucie to drużyna z Brzeźna cieszyła się z zdobytej bramki, którą doprowadziła do stanu 1:1. Minutę po straconym golu przez czerwono-czarnych, podopieczni Macieja Lisieckiego, ponownie wyszli na prowadzenie 2:1. Po akcji Patryka Malingera i strzale na bramkę gości przez Dominika Jabkiewicza oraz udanej interwencji bramkarza tej drużyny ,,wyplutą” piłkę przed siebie przez golkipera z Brzeźna celnie skierował do siatki Maratończyka  z 8. metra w zespole z Czerniejewa – Jakub Kapsa. Ponowny remis w środowym meczu 2:2 odnotowano w 37 minucie po wykorzystanym rzucie karnym podyktowanym przez sędziego prowadzącego to spotkanie na korzyść Maratończyka Brzeźno.

O ile pierwsza połowa w wykonaniu zespołu z Czerniejewa, zakończyła się na remis to w drugiej brylowali już goście aplikując swojemu rywalowi sześć goli przy tylko dwóch straconych. Mimo że w 55 minucie podopieczni Macieja Lisieckiego, ponownie wyszli na jednobramkowe prowadzenie 3:2 po golu zdobytym z podyktowanego rzutu karnego po faulu na Patryku Buczkowskim, którego na bramkę zamienił grający trener Czarnych Czerniejewo. To dwie następne bramki była autorstwa w 60 orz 65 już piłkarzy z Brzeźna, którymi po pierwsze doprowadzili do remisu a następnie objęli jednobramkowe prowadzenie nad czerwono-czarnymi w stosunku 4:3. Z prowadzenia goście nie cieszyli się zbyt długo gdyż w 70 minucie ponownie był remis 4:4 za sprawą zdobytego gola przez Adriana Furmaniak, który po dośrodkowaniu piłki w pole karne gości przez Alana Tomaszewskiego umieścił ją głową w bramce Brzeźna z 6. metra. Po tej straconej bramce do głosu ponownie doszli piłkarze Maratończyka Brzeźno, który w ostatnich minutach aplikując drużynie z Czerniejewa cztery bramki w 77, 82, 88 oraz 90 minucie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść a co za tym idzie awansu do dalszej rundy Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego wygrywając środowe spotkanie w stosunku 8:4.

Skład Czarnych Czerniejewo: Karol Zawistowski, Damian Jalowski, Piotr Cyrulewski, Alan Tomaszewski, Jakub Kapsa., Bartosz Kozioł (46’ Mateusz Kuliński), Rafał Wawrzyniak, Patryk Malinger (46’ Maciej Lisiecki), Zbigniew Stłuczyński (46’ Adrian Furmaniak), Dominik Jabkiewicz (46’ Patryk Buczkowski), Szymon Kapsa