Czarni Czerniejewo przegrywają jedną bramką w meczu kontrolnym z Vitcovią Witkowo!

2020-01-31

Drużyna Czarnych Czerniejewo, przygotowująca się do rundy rewanżowej w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi grupy 1 sezonu 2019/2020 ma za sobą drugi mecz kontrolny tej zimy.

W piątkowy wieczór 31 stycznia podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, podejmowali na płycie pełnowymiarowego boska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącą się przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie zespół Vitcovii Witkowo występujący w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi grupy 3. Po ubiegłotygodniowej wygranej zespołu z Czerniejewa z rezerwami Mieszka Gniezno w stosunku 3:1 tym razem czerwono-czarni mimo dużej  przewagi na boisku w drugim meczu kontrolnym musieli uznać wyższość drużyny Vitcovii Witkowo przegrywając tą potyczkę piłkarską 1:2.

Gospodarze prowadzenie w meczu jedną bramką mogli objąć już w 27 minucie kiedy po wykonywanym rzucie rożnym przez Mateusza Goździaszka piłka uderzona głową z bliskiej odległości przez Macieja Lisieckiego poszybowała kilka centymetrów na poprzeczką bramki witkowian. To co nie udało się Lisieckiemu wcześniej udało mu się już w 30 minucie. W polu karnym gości faulowany by Testowany zawodnik 4 a podyktowany rzut karny na bramkę zamienił właśnie Maciej Lisiecki. I od tego momentu czerwono-czarni prowadzili z swoim rywalem 1:0. Mimo jeszcze kilku okazji do zdobycia bramek, które stworzyli sobie zawodnicy jednej jak i drugiej wynik do przerwy nie uległ już zmianie i Czarni Czerniejewo schodzili prowadząc 1:0.

O porażce w drugim meczu kontrolnym tej zimy Czarnych Czerniejewo, a pierwszym zwycięstwie Vitcovii Witkowo w ramach przygotowań do rundy wiosennej, zadecydowała druga połowa a właściwie dwie szybkie kontry w wykonaniu gości. Najpierw w 70 minucie po pierwszej z nich do stanu 1:1 w ekipie z Witkowa doprowadził zdobytą bramką Bartosz Borys. Z kolei po drugiej kontrze w 80 minucie wynik spotkania zdobytym drugim goli dla gości na 2:1 ustalił Oskar Pietrzak.

A już w piątek 7 lutego zespół z Czerniejewa, czeka trzecie spotkanie kontrolne. Tym razem w Gnieźnie, czerwono-czarni podejmować będą o godzinie 18.30 zespół Pelikana Niechanowo.

Skład Czarnych Czerniejewo: Testowany 1, Arkadiusz Juchacz, Adrian Franczak, Maciej Lisiecki, Testowany 2, Testowany 3, Rafał Wawrzyniak, Mateusz Goździaszek, Testowany 4, Paweł Zieliński, Tomasz Roszyk.

Z ławki weszli: Karol Jańczak, Hubert Hypki, Patryk Buczkowski, Maciej Matuszak i Mateusz Kuliński.