Czarni Czerniejewo przegrywają w Margoninie kończąc mecz w dziewiątkę!

2021-04-24

Po miesięcznej przerwie związanej z obostrzeniami sanitarnymi z powodu trwającej w naszym kraju epidemii związanej z wirusem COVID-19, co było związane z zakazem uprawiania sportu amatorskiego.

W sobotę 24 kwietnia zostały wznowione przez WZPN w Poznaniu rozgrywki piłkarskie we wszystkich ligach począwszy od V ligi aż do B klasy. Po tak długiej przerwie swoje spotkanie rozegrali piłkarze Czarnych Czerniejewo. Tego dnia podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, udali się do Margonina gdzie w ramach 25 kolejki wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 1 byli podejmowani przez zespół miejscowego Leśnika. Sobotni rywal Czarnych Czerniejewo, po zniesieniu obostrzeń przez rząd RP tydzień wcześniej miał w przeciwieństwie do czerwono-czarnych rozegrane jedno więcej spotkanie z rundy rewanżowej. Leśnik Margonin w dniu 18 kwietnia mierzył się w meczu wyjazdowym z GLKS Wysoką wygrywając zdecydowanie tą potyczkę piłkarską aż 6:0 . Czarni Czerniejewo w miniony weekend zaliczyli przymusowa pauzę gdyż spotkanie z ekipa Zamku Gołańcz, w pierwotnym terminie 17 kwietnia zostało odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego.

Przechodząc jednak do spotkania w Margoninie miejscowego Leśnika z Czarnymi Czerniejewo, to gospodarze będący w przysłowiowym ,,gazie” po ubiegłotygodniowej wygranej w Wysokiej poszli chyba za ciosem. I po dość wyrównanym a co za tym idzie zaciętym spotkaniu odprawili zespół z Czerniejewa, z kwitkiem do domu pokonując go na własnym trenie bez udziału publiczności w stosunku 2:1. Pełny komplet punktów Leśnik Margonin, zapisał na swoim koncie dopiero w drugiej części gry gdyż pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się wynikiem bezbramkowym. Początek drugiej połowy sobotniego meczu nie zapowiadał że Czarni Czerniejewo z Margonina będą wracali bez zdobyczy punktowej. W 46 minucie goście mogli by wyjść na prowadzenie lecz grający trener czerwono-czarnych Maciej Lisiecki spudłował z ostrego konta posyłając piłkę w boczną część siatki Leśnika. Duży wpływ na wynik spotkania miały wydarzenia na boisku od 50 do 53 minuty. Najpierw boisku opuścił zawodnik gości Daniel Bartkowiak, który został ukarany czerwoną kartką przez sędziego prowadzącego to spotkanie za jego obrażenie. Chwilę później siły na boisku w Margoninie wyrównały się bowiem w następstwie drugiej żółtej kartki co skutkowało czerwoną zawodnik gospodarzy Tobiasz Janiszeswski został również usunięty z placu gry przez sędziego. I oba zespoły od 53 minuty grały w dziesiątkę. Gra jednej jak i drugiej drużyny w osłabieniu nie miała wpływu na zdobycze bramkowe. I tak w 60 minucie po prostopadłym podaniu Macieja Lisieckiego i uderzeniu piłki z 11 przez Rafała Wawrzyniaka, która następnie odbiła się od słupka i wpadła do bramki gospodarzy Czarni Czerniejewo wyszli na prowadzenie 1:0. Goście z prowadzenia cieszyli się zaledwie osiem minut. W 68 minucie po faulu na Pawle Kurniku w polu karnym czerwono-czarnych przez Piotra Cyrulewskiego, sędzia prowadzący to spotkanie podyktował rzut karny na korzyść Leśnika Margonin. Pewnym egzekutorem jedenastki w zespole gospodarzy okazał się sam poszkodowany w wyniku czego doprowadził on do stanu 1:1. Wynik końcowy spotkania 2:1 dla Leśnika Margonin, został ustalony minutę później od zdobytej bramki wyrównującej stan meczu. Golkiper Czarnych Czerniejewo – Tomasz Roszyk zmuszony był wyjmować piłkę z własnej bramki w 69 minucie po strzale z 16 metra Jakuba Biegańskiego. I kiedy wydawało się że już nic zaskakującego nie wydarzy się na boisku w Margoninie. W 85 minucie golkiper czerwono-czarnych Tomasz Roszyk, zatrzymał w nieprzepisowy sposób na szczęście przed swoim polem karnym  sytuacji sam na sam Sebastiana Górzyńskiego. Za ten faul Roszyk został ukarany bezpośrednio czerwoną kartką w wyniku czego musiał opuścić plac gry a jego miejsce w bramce czerwono-czarnych do końca spotkania musiał zając zawodnik z pola i Czarni Czerniejewo spotkanie kończyli w dziewiątkę.

Kolejny mecz zespół Czarnych Czerniejewo, rozegra w najbliższy czwartek 29 kwietnia. W ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego w meczu awansem z 26 kolejki czerwono-czarni o godzinie 18.00 podejmować będą ekipę Lechity Kłecko.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Karol Jańczak, Adrian Franczak, Bartek Antkowiak, Piotr Cyrulewski, Rafał Wawrzyniak, Paweł Zieliński (71 Arkadiusz Juchacz), Maciej Matuszak, Daniel Bartkowiak, Mateusz Goździaszek, Maciej Lisiecki