Czarni Czerniejewo przegrywają w meczu wyjazdowym z Zawiszą Dolsk

2014-04-27

Drugą porażkę z rzędu na swoim koncie zapisała w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 drużyna Czarnych Czerniejewo. Po wcześniejszym przegranym spotkaniu w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego na własnym trenie z KS Gniezno jedną bramką. W sobotę 26 kwietnia następne punkty w rundzie rewanżowej sezonu 2013/2014 podopieczni Marka Gierałki, stracili w Dolsku gdzie ulegli miejscowej Zawiszy w stosunku 2:1.

Początek spotkania rozgrywanego w ramach piątej kolejki rundy rewanżowej nie zapowiadał że to zespół z Czerniejewa, będzie do siebie po tym meczu wracał bez punktów. Podopieczni Marka Gierałki w 10 minucie zdobyli gola dającego im prowadzenie nad zespołem miejscowym w stosunku 1:0. Norbert Szklarz dograł piłkę do Zbigniewa Kościańskiego, który fudbolówkę  umieścił w pustej bramce gospodarzy z strzałem z  6-tego metra. Po tej zdobytej bramce drużyna z Czerniejewa, do końca pierwszej połowy mogła jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie nad Zawiszą Dolska. Jednak do tego nie doszło, gdyż dogodne sytuacje do zdobycia następnego gola w drużynie Czarnych Czerniejewo, zmarnowali między innymi w 25 minucie Zbigniew Kościański, po którego strzale z 8-go metra piłkę zdołał obronić golkiper gospodarzy, w 30 minucie Michał Goździewski, który posłał fudbolówke z 20 metra obok słupka bramki Zawiszy Dolsk czy w 35 minucie Bartosz Kozioł, który również posłał piłkę z 18-tego metra obok słupka bramki miejscowych.
O kolejne porażce w rundzie rewanżowej drużyny z Czerniejewa, zadecydowała druga połowa meczu gdyż pierwsza zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Czarnych. Najpierw w 65 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 1:1 a w 75 minucie zdobyli drugą bramkę w meczu ustalając tym samym końcowy wynik meczu na 2:1 dla Zawiszy Dolska.

Skład Czernych Czerniejewo: Dariusz Stanisławski, Tomasz Winkel, Kamil Łuczak, Mateusz Kuliński, Patryk Kusy, Alan Tomaszewski (80’ Zbigniew Bartkowiak), Maciej Bogucki, Norbert Szklarz (80’ Kamil Niemczeski), Bartosz Kozioł(65’ Krzysztof Bartkowiak), Michał Goździewski, Zbigniew Kościański

Następne spotkanie zespół Czarnych Czerniejewo rozegra 1 maja u siebie podejmując o godzinie 14.00 drużynę Wiary Lecha.