Czarni Czerniejewo przegrywają w Obornikach

2021-03-14

Nie zaliczą do udanego wyjazdu na drugi mecz rundy rewanżowej wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 1 piłkarze drużyny Czarnych Czerniejewo.

Po ubiegłotygodniowym bezbramkowym remisie z Spartą Szamotuły na inauguracje rundy wiosennej na własnym trenie. Kolejnym przeciwnikiem czerwono-czarnych w sobotę 13 marca w drugim meczu rundy rewanżowej w ramach 19 kolejki ligowej w Obornikach była miejscowa Sparta. Spotkanie zakończyło się porażką dla zespołu z Czerniejewa, który mimo wyrównanego przebiegu meczu uległ Sparcie Oborniki w stosunku 2:1 mimo bezbramkowego remisu po pierwszej połowie. Co do samego meczu sobotniego pomiędzy Spartą Oborniki a Czarnymi Czerniejewo. To jak pisaliśmy pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym chociaż w tej części gry goście byli bliscy zdobycia bramki, kiedy to po strzale z 13 metra w wykonaniu Piotra Cyrulewskiego piłka minęła o centymetry słupek bramki obornickiej. Losy sobotniej potyczki piłkarskiej, rozstrzygnęły się w drugiej części spotkania. W 59 minucie prowadzenie w meczu objęli czerwono-czarni. Gola na 1:0 dla zespołu z Czerniejewo zdobył w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy grający trener Czarnych - Maciej Lisiecki, lokując piłkę w bramce swojego rywala z 10 metra płaskim uderzeniem po ziemi przy dalszym słupku. Gospodarze jednak w 73 minucie doprowadzili do stanu 1:1 po bramce zdobytej po długim słupku z 8 metra przez Norberta Jabłońskiego. I kiedy wydawało się że takim rezultatem zakończy się ta potyczka piłkarska i czerwono-czarni wywiozą z Obornik jeden punk. Na dwie minuty przed końcem spotkania gospodarze zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa 2:1. Po dośrodkowaniu z prawej części boiska golkipera Czarnych – Tomasza Roszyka uderzeniem piłki z głowy z 6 metra pokonał w szeregach gospodarzy Tomasz Goch. A że wynik meczu nie uległ już zmianie do końca tym samym Sparta Oborniki wygrała spotkanie 2:1.

Teraz zespół Czarnych Czerniejewo, czeka kolejna walka o punkty ligowe. W sobotę 20 marca o godzinie 15.00 czerwono-czarni podejmować będą Polonię Chodzież.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Karol Jańczak, Kuba Cierpiszewski, Adrian Franczak, Krzysztof Pawłowski, Piotr Cyrulewski, Rafał Wawrzyniak, Bartek Antkowiak, Daniel Bartkowiak, Mateusz Goździaszek, Paweł Zieliński (50’ Maciej Lisiecki)