Czarni Czerniejewo przegrywają w tropikalnych warunkach u siebie jedną bramką z Szturmem Junikowo

2014-08-03

W tropikalnych warunkach przyszło w niedzielne przedpołudnie 3 sierpnia mierzyć się w trzecim meczu kontrolnym tego lata, w ramach przygotowań do nowego sezonu 2014/2015 do rozgrywek w poznańskiej klasie A grupie 1 zespołowi Czarnych Czerniejewo na własnym trenie z drużyną Szturmu Junikowo Poznań.

Z powodu braków kadrowych z obu stron, mecz rozgrywał się w trzech kwartach po 25 minut. Początek meczu zapowiadał, że lepiej z upałem będą sobie radzić piłkarze z Czerniejewa, ponieważ już po 10-ciu minutach po golach Michała Goździewskiego oraz trafieniu samobójczym prowadzili oni z goścmi z Poznania w stosunku 2:0. W pierwszej części gry mając kolejne dwie znakomite okazje do podwyższenia wyniku, wydawało się, iż kolejne gole są tylko kwestią czasu dla drużyny z Czerniejewa. Nic bardziej mylnego. Goście z Poznania jeszcze w pierwszej kwarcie zdobyli kontaktowego gola po strzale z 11-stego metra pomocnika przyjezdnych. W kolejnej części gry do głosu zaczęli dochodzić Poznaniacy. Ze strony natomiast Czerniejewa seryjnie sytuacje marnowali Zbigniew Kościański, Michał Goździewski czy młody Dominik Szklarski. W 45 minucie gry był już remis, a golkipera z Czerniejewa - Piotra Rzepczyńskiego, strzałem z dużego palca z 13-stego metra zaskoczył pomocnik Szturmu. Po dwóch kwartach zatem mieliśmy remis 2:2. W trzeciej kwarcie drużyna z Czerniejewa znów miała kilka okazji bramkowych, ale ani popularny "Goździk", ani Karol Niemczewski nie potrafili skutecznie pokonać bramkarza  Szturmu Janikowo.  W końcówce spotkania przyjezdni zdołali jeszcze raz pokonać Rzepczyńskiego, co dało jednobramkowe prowadzenie drużynie z Poznania, a że wynik do końca nie uległ już zmianie, drużyna z Czerniejewa przegrała spotkanie kontrolne  2:3 po słabym meczu.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Zbigniew Bartkowiak, Mateusz Jaworski, Jakub Maćkowiak, Tomasz Winkel, Patryk Kusy, Maciej Bogucki, Michał Goździewski, Krzysztof Bartkowiak, Karol Niemczewski, Zbigniew Kościański - na zmiany wchodzili: Dominik Szklarski i Bartosz Kozioł.

Kolejne spotkanie drużyna Czarnych Czerniejewo rozegra również na własnym stadionie w środę 6 sierpnia o godzinie 18.30 z Vitcovią Witkowo.