Czarni Czerniejewo przywieźli cenne trzy punkty z Kostrzyna

2022-09-05

Czwarte spotkanie mistrzowskie z rundy sezonu zasadniczego 2022/2023 wielkopolskiej V ligi Red Box mają za sobą piłkarze seniorów Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 3 września podopieczni Piotra Kubalewskiego, udali się do Kostrzyna gdzie o punkty walczyli z tamtejszą drużyną 1922 Lechii. Czerwono-czarni wyjazd do Kostrzyna zaliczą do udanych gdyż zgarnęli oni komplet punktów ogrywając drużynę 1922 Lechii po dość zaciętym pojedynku piłkarskim 2:1. Goście na prowadzenie 1:0 wyszli w 16 minucie po bramce zdobytej przez Filipa Kruczyńskiego. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy mimo że oba drużyny stwarzały sobie dogodne  sytuacje strzeleckie do zdobycia goli. W tym układzie Czarni Czerniejewo, na przerwę schodzili prowadząc w sobotnim meczu 1:0. Po zmianie stron obie drużyny zdobyły po jednym golu. Najpierw w 70 minucie prowadzenie Czarnych Czerniejewo na 2:0 podwyższył zdobytą bramką Hubert Rogowski. Z kolei gospodarze gola honorowego zmniejszającego prowadzenie drużyny z Czerniejewa do 2:1 zdobyła na minutę przed końcem sobotniego meczu a autorem gola okazał się Adrian Kiełpiński. A że wynik nie uległ już do końca zmianie w tym układzie Czarni Czerniejewo z Kostrzyna wywieźli cenne trzy punkty wygrywając sobotnią potyczkę piłkarską 2:1. Po tym zwycięstwie Czarni Czerniejewo zajmują w ligowej tabeli 5 miejsce z zdobytymi w czterech spotkaniach 7 punktami po odniesionych dwóch wygranych meczach, jednym zremisowanym i jednym przegranym.

Teraz zespół prowadzony przez Piotra Kabalewskiego, czeka kolejne spotkanie mistrzowskie. W sobotę 10 września czerwono-czarni przed własną publicznością i na własnym trenie o godzinie 14.30 podejmować będą lidera tabeli po czterech kolejkach zespół Pogoni Łobżenica.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Pogoń Łobżenica 4 12 4 0 0 18-2 2 0 0 9-2 2 0 0 9-0
2.  Polonia Chodzież 4 12 4 0 0 14-0 3 0 0 12-0 1 0 0 2-0
3.  Piast Kobylnica 4 10 3 1 0 10-3 1 0 0 5-2 2 1 0 5-1
4.  Korona Stróżewo 4 7 2 1 1 8-13 1 0 1 4-10 1 1 0 4-3 1 3 1 0 0 4-2
5.  Czarni Czerniejewo 4 7 2 1 1 4-4 0 0 1 0-2 2 1 0 4-2
6.  Leśnik Margonin 4 7 2 1 1 12-9 1 1 0 8-4 1 0 1 4-5 1 0 0 0 1 2-4
7.  Lubuszanin Trzcianka 4 5 1 2 1 8-10 1 1 0 6-4 0 1 1 2-6 2 4 1 1 0 6-4
8.  Kłos Budzyń 4 5 1 2 1 6-5 0 1 1 1-2 1 1 0 5-3 1 1 0 1 0 2-2