Czarni Czerniejewo remisują w dziesiątkę w Poznaniu z zespołem Przemysława

2014-05-10

Na siódme spotkanie rundy rewanżowej sezonu 2013/2014 w poznańskiej klasie A grupie 1 zespół Czarnych Czerniejewo, w sobotę 10 maja udał się do Poznania. Przeciwnikiem podopiecznych Marka Gierałki była miejscowa drużyna Przemysława. Spotkanie, do którego doszło na płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Armii Poznań, zakończyło się remisem 2:2 i podziałem punktów w ligowej tabeli.

Goście z Czerniejewa prowadzenie w meczu objęli w 25 minucie po kontrze całej drużyny i dograniu piłki przez Norberta Szklarza do Zbigniewa Kościańskiego, który bramkarza gospodarzy pokonał w sytuacji sam na sam umieszczając piłkę w prawym dolnym rogu jego bramki. Podopieczni Marka Gierałki, z prowadzenia jedną bramką cieszyli się aż do 42 minuty. Wtedy błąd bramkarza z Czerniejewa – Dariusza Stanisławskiego i ręka Wojciecha Ługowskiego, który zatrzymał piłkę zmierzającą do bramki drużyny z Czerniejewa, sprawiły ze sędzia prowadzący to spotkanie podyktował rzut karny na korzyść gospodarzy. Podyktowaną jedenastkę na bramkę pewnie zamienili gospodarze doprowadzając do stanu 1:1, na dodatek drużyna z Czerniejewa od tego momentu mecz kończyła w dziesiątkę gdyż za wcześniejsze przewinienie, Ługowski został ukarany czerwoną kartką w następstwie czego musiał opuścić plac gry. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza polowa meczu pomiędzy Przemysławem Poznań a Czarnymi Czerniejewo. Po zmianie stron zespół z Czerniejewa grający osłabiony jednym piłkarzem w 65 minucie po raz drugi w meczu objął prowadzenie nad swoim rywalem 2:1. Ponownie na listę strzelców w drużynie Czarnych wpisał się Zbigniew Kościański, którzy z 4 metrów pokonał bramkarza Przemysława Poznań, umieszczając piłkę w bramce gospodarzy po długim słupku bezpośrednio uderzeniem z powietrza po wcześniejszym dograniu jej w pole karne poznaniaków przez Norberta Szklarza. I kiedy wydało się że takim rezultatem zakończy się to sobotnie spotkanie w 75 minucie, sędzia prowadzący to spotkanie podyktował drugi rzut karny na korzyść gospodarzy ponownie jak w pierwszym przypadku za zatrzymanie piłki ręką w polu karnym zespołu z Czerniejewa tym razem przez Jakuba Maćkowiaka. Poznaniacy podobnie jak w pierwszym, przypadku i w tym podyktowaną jedenastkę zamienili na bramkę doprowadzając tym samym do remisu 2:2 a co za tym idzie po zakończonym meczu obie drużyny podzieliły  się punktami w ligowej tabeli.

Skład Czarnych Czerniejewo: Dariusz Stanisławski, Patryk Kusy, Mateusz Kuliński, Wojciech Ługowski, Tomasz Winkel, Jakub Maćkowiak, Maciej Bogucki(68’ Kamil Łuczak), Norbert Szklarz (89’ Hubert Pawlak), Patryk Malinger (72’ Rafał Półtorak), Michał Goździewski, Zbigniew Kościański (84’ Karol Niemczewski)

Kolejny mecz zespół z Czerniejewa rozegra w sobotę 17 maja na wlasnym trenie podejmując o godzinie 17.00 zespół Concordii Murowanej Gośliny.