Czarni Czerniejewo remisują w meczu na szczycie ligowej tabeli

2017-04-10

W Czerniejewie w sobotę 8 kwietnia w ramach rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1 doszło do spotkania na szczycie ligowej tabeli.

Miejscowy zespół prowadzony przez grającego trenera Macieja Lisieckiego zajmujący notabene pierwsze miejsce w ligowej tabeli zmierzył się z trzecią ekipą rozgrywek rezerwami Polonii Środa Wielkopolska. Miejscowi jak przystało na lidera tabeli chcieli sobotni mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść podobnie jak było to jesienią 2016 roku  w Środzie Wielkopolskiej, kiedy to zespół z Czerniejewa pokonał swojego rywala 3:2. Niestety sztuka ta gospodarzom się nie udała po raz drugi gdyż mecz, który miał bardzo zacięty przebieg od samego początku do końca zakończył się rezultatem nierozstrzygniętym gdyż spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły. Remis Czarnych Czerniejewo przy wygranej Avii Kamionki z rezerwami Warty Śrem, spowodował że zespół prowadzony przez Macieja Lisieckiego, po 16 kolejce ligowej opuścił fotel lidera. Miejmy nadzieje że to tylko na jedną kolejkę. A jak do tego doszło że sobotnie spotkanie Czarnych Czerniejewo, występujący w roli gospodarze zremisował mecz z rezerwami Polonii Środa Wlkp. Otóż spotkanie dla podopiecznych Macieja Lisieckiego, rozpoczęło się dosyć niekorzystnie. Otóż już w 1 minucie meczu goście za sprawa zdobytego gola wyszli na prowadzenie 1:0, którego jak się później okazało nie oddali do końca pierwszej połowy. W 15 minucie goście mogli prowadzić już różnicą dwóch bramek z gospodarzami lecz nie potrafili wykorzystać podyktowanego rzutu karnego po przypadkowej nabitej ręce na Mateuszu Kulińskim. Jeśli chodzi o czerwono-czarnych, to w pierwszej połowie do remisu mogli oni doprowadzić w 3 minucie. Lecz po dograniu piłki w pole karne przez Krzysztofa Pawłowskiego piłkę z 5. metra do bramki swojego rywala nie potrafił skierować w ekipie z Czerniejewa – Paweł Zieliński. Dopiero w drugiej połowie meczu, przy znacznej przewadze zespół z Czerniejewa, zdołał doprowadzić do stanu 1:1 a co za tym idzie do remisu, który w końcowym obrachunku dawał podopiecznym Macieja Lisieckiego jeden cenny punkt w ligowej tabeli. Bramkę na wagę remisu i jednego punktu uratował grający trener Maciej Lisiecki, który w 78 minucie po podaniu Jakuba Cierpiszowskiego pokonał uderzeniem bramkarza gości  z 11. metra. Wprawdzie w 85 minucie zespół z Czerniejewa, od utarty gola uratował słupek bramki lecz wynik meczu nie uległ już zmianie do końca sobotniego spotkania.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Mateusz Kuliński, Jakub Cierpiszewski, Alan Tomaszewski, Bartosz Kozioł (46’ Bartosz Kubalewski), Dominik Jabkiewicz (80’ Piotr Cyrulewski), Rafał Wawrzyniak, Paweł Zieliński, Krzysztof Pawłowski, Patryk Buczkowski, Maciej Lisiecki.

Następne spotkanie mistrzowskie, zespół z Czerniejewa, rozegra u siebie w 15 kwietnia o godzinie 16.00 podejmując ekipę Pogoń Książ Wielkopolski.

DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Avia Kamionki 16 37 12 1 3 60-27 6 0 2 31-13 6 1 1 29-14 1 3 1 0 0 6-2
2.  Czarni Czerniejewo 16 37 12 1 3 49-27 4 1 2 24-11 8 0 1 25-16 1 0 0 0 1 2-6
3.  Polonia II Środa Wielkopolska 16 31 9 4 3 52-18 6 0 3 33-10 3 4 0 19-8
4.  Kłos II Zaniemyśl 16 28 9 1 6 28-42 3 1 4 12-21 6 0 2 16-21
5.  Stella Luboń 15 26 8 2 5 39-19 5 0 2 26-4 3 2 3 13-15
6.  Pogoń Książ Wielkopolski 16 22 7 1 8 30-48 4 1 4 22-31 3 0 4 8-17 3 9 3 0 0 11-6
7.  Phytopharm Klęka 16 22 6 4 6 28-28 2 2 4 10-11 4 2 2 18-17 3 6 2 0 1 8-7
8.  Lider Swarzędz 16 22 7 1 8 53-34 2 1 4 21-14 5 0 4 32-20 4 0 0 0 4 9-15
9.  Clescevia Kleszczewo 15 19 6 1 8 37-39 2 1 5 20-19 4 0 3 17-20
10.  Maratończyk Brzeźno 16 18 5 3 8 30-48 3 1 4 19-16 2 2 4 11-32
11.  Warta II Śrem 16 17 4 5 7 24-37 1 3 4 13-19 3 2 3 11-18 2 4 1 1 0 2-1
12.  Zawisza Dolsk 16 17 5 2 9 22-32 2 1 5 9-15 3 1 4 13-17 2 1 0 1 1 1-2
13.  Jurand Koziegłowy 16 16 5 1 10 28-50 2 1 5 14-26 3 0 5 14-24
14.  Polonia Poznań 16 7 2 1 13 12-43 1 1 6 9-19 1 0 7 3-24