Czarni Czerniejewo remisują z AVIĄ Kamionki w meczu na szczycie ligowej tabeli!

2017-05-27

Do bardzo ciekawego pojedynku piłkarskiego sobotniego popołudnia 27 maja doszło w Czerniejewie, w ramach 23 kolejki poznańskiej klasy A grupy1 trwającego sezonu 2016/2017.

Tego dnia podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, zajmujący drugą pozycję w ligowej tabeli podejmowali w meczu rewanżowym lidera swojej grupy zespół AVI Kamionki. Spotkanie jeszcze przed jego rozpoczęciem zapowiadało się bardzo interesująco z tytułu tego że na boisku w Czerniejewie, spotkały się dwie drużyny, które w rundzie rewanżowej nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Faworytem tego meczu niewątpliwie byli gospodarze, którzy nie ukrywają że celem ich jest walka o awans po zakończeniu zmagań ligowych sezonu 2016/2017 do wyższej klasy piłkarskiej jaką jest okręgówka. Goście z kolei do Czerniejewa przyjechali z zamiarem wywiezienia kompletu trzech punktów, które umożliwiło by im powiększenie przewagi punktowej  nad swoim rywalem w ligowej tabeli. Zwycięsko z tej potyczki piłkarskiej niestety nie wyszła żadna z drużyn, gdyż mecz po bardzo zaciętym jego przebiegu zakończył się remisem 3:3 co oznaczało że obie drużyny podzieliły się punktami w ligowej tabeli zachowując w niej zajmowane pozycje przed rozegraniem sobotniego spotkania mistrzowskiego.

Przechodząc jednak do tego co działo się na boisku w Czerniejewie, w meczu pomiędzy miejscowymi Czarnymi a AVIĄ Kamionki. To mecz dla gospodarzy rozpoczął się dla nich niekorzystnie, gdyż po upływie 5 minut co było sporym zaskoczeniem dla sztabu szkoleniowego czerwono-czarnych przegrywali oni z swoim rywalem dwoma golami. Najpierw w 3 minucie goście zdobyli gola, którym objęli oni prowadzenie 1:0. Bramkę na swoim koncie zapisał w ekipie Kamionek – Maciej Reszela, pokonując golkipera miejscowych Bartosza Jaworskiego płaskim strzałem po ziemi z najbliższej odległości. Nie upłynęły dwie minuty a od 5 goście po zdobyciu drugiego gola prowadzili już z Czarnymi Czerniejewo w stosunku 0:2. Autorem drugiej bramki dla zespołu gości po ewidentnych błędach w obronie czerwono-czarnych oraz błędzie przy interwencji bramkarskiej  Bartosza Jaworskiego okazał się Maciej Ciszewski. Gospodarze po tym zimnym prysznicu w wykonaniu zespołu Kamionek w postaci straconych dwóch goli trzeba przyznać iż dość szybko się otrząsnęli gdyż już minutę później czyli w 6 zdobyli bramkę kontaktową zmniejszając tym samym prowadzenie gości do 2:1. Bramkę na swoim koncie w ekipie czerwono-czarnych po zagraniu piłki w pole karne gości przez Patryka Buczkowskiego zdobył super snajper tej drużyny grający trener Maciej Lisiecki, pokonując golkipera gości strzałem z 8 metra. W 16 minucie w meczu był już remis 2:2 a to za sprawą zdobytej bramki przez zespół z Czerniejewa. W polu karnym faulowany był Maciej Lisiecki a pewnym egzekutorem jedenastki w drużynie miejscowych okazał się Jakub Cierpiszewski. I kiedy wydawało się że na przerwę oba zespoły zejdą remisując ze sobą, w 31 minucie goście zdobyli trzeciego gola wychodząc nim ponownie na prowadzenie 3:2. Na strzał za pola karnego drużyny z Czerniejewa w ekipie Kamionek zdecydował się Gaweł Perz. Strzał pomocnika gości okazał się na tyle celny że piłka przy biernej postawie obrońców gospodarzy wpadał do bramki drużyny z Czerniejewa.

Po zmianie stron walka o piłkę toczyła się na całej szerokości boiska w Czerniejewie. Oba zespoły wprawdzie mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych goli lecz tego jedynego doprowadzającego do remisu w sobotnim meczu zdobyli gospodarze w końcówce spotkania w 80 minucie. Gola na 3:3 i jednego punktu w ligowej tabeli po dograniu piłki w pole karne gości przez Piotra Cyrulewskiego zdobył grający trener drużyny z Czerniejewa - Maciej Lisiecki, po którego strzale z bliskiej odległości piłka odbiła się od poprzeczki zespołu Kamionek i wpadła do bramki gości.

Na koniec należy nadmienić że wspaniałą oprawę pirotechniczną podczas spotkania obu drużyną zapewnili kibice zarówno Czarnych Czerniejewo oraz AVI Kamionki przez co widowisko piłkarskie było jeszcze bardziej atrakcyjniejsze.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Mateusz Kuliński (82’ Kamil Łuczak), Bartosz Kubalewski, Alan Tomaszewski, Rafał Wawrzyniak, Jakub Cierpiszewski, Bartosz Kozioł (46’ Piotr Cyrulewski), Krzysztof  Pawłoski, Dominik Jabkiewicz (46’ Sławomir Staniszewski), Patryk Buczkowski, Maciej Lisiecki

Następne spotkanie mistrzowskie zespół Czarnych Czerniejewo, rozegra 4 czerwca w Kleczewie gdzie o godzinie 17.00 podejmowany będzie przez zespół miejscowej Clescevii.