Czarni Czerniejewo remisują z Płomieniem Nekla

2014-03-03

Remisem 3:3 zakończyło się trzecie spotkanie kontrolne w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2013/2014 w poznańskiej klasie A grupie 1 piłkarzy Czernych Czerniejewo, którzy w niedzielę 2 marca podejmowali u siebie zespół konińskiej klasy okręgowej Płomień Nekla.

Remis podopiecznych Marka Gierałki, o tyle jest zaskakujący gdyż aż do 50 minuty meczu gospodarze prowadzili z gośćmi zdecydowanie 3:1. Jak do tego doszło. Zespół z Czerniejewa, prowadzenie w meczu 1:0 objął już w 10 minucie. Bramkarza z Nekli pokonał Jakub Maćkowiak w sytuacji sam na sam z 14 metra po wcześniejszym zagraniu piłki od Dawida Maćkowiak. W 30 minucie wprawdzie był remis 1:1 jednak jeszcze przed przerwie w 40 minucie zespół Czerniejewa ponownie wyszedł na prowadzenie 2:1. Tym razem golkipera przyjezdnych pokonał strzałem z 8 metra Patryk Malinger, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Nekli po wcześniejszym dograniu piłki przez Dawida Maćkowiak. Początek drugiej połowy meczu kontrolnego dla Czarnych Czerniejewo, rozpoczął się bardzo dobrze w 50 minucie podopieczni Marka Gierałki zdobyli trzeciego gola w meczu prowadząc zdecydowanie z gośćmi 3:1.Na listę strzelców w zespole z Czerniejewa wpisał się Mikołaj Krygier wykorzystując podaną piłkę wzdłuż bramki Płomienia Nekla, którą dogrywał Karol Niemczewski i celnym strzałem z drugiego metra ulokował ją w siatce gości. I kiedy wydawało się że nic nie stanie na drodze Czarnym Czerniejewo, w odniesienia zwycięstwa w niedzielnym meczu kontrolnym goście wzięli się ostro do roboty i do gwizdka kończącego spotkanie zdołali odrobić straty bramkowe doprowadzając do remisu 3:3 po golach zdobytych w 80 oraz 90 minucie. Ostatecznie spotkanie, które mogło zakończyć się zwycięstwem Czarnych Czerniejewo zakończyło się remisem.

Następne spotkanie kontrolne Czarni Czerniejewo, rozegrają w weekend 15-16 marca mając za przeciwnika zespół Vitcovii Witkowo.

Skład Czarnych Czerniejewo:  Dariusz Stanisławski, Piotr Rzepczyński Tomasz Winkel, mateusz Kuliński, Rafał Kaszyński, Patryk Kusy, Jakub Maćkowiak, Maciej Bogucki, Damian Moczulski, Dawid Maćkowiak, Patryk Malinger, Zbigniew Kościański, Zbigniew Bartkowiak, Wojciech Ługowski, Rafał Półtorak, Krzysztof Bartkowiak, Bartosz Kozioł, Mikołaj Krygier, zawodnik testowany, Karol Niemczewski.