Czarni Czerniejewo remisują z Victovią Witkowo

2021-09-11

Pierwsze punkty w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 2 sezonu 2021/2022 po wcześniejszych trzech porażkach zapisali na swoim koncie piłkarze drużyny seniorów Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 11 września czerwono-czarni prowadzeni przez duet trenerski Jakub Cierpiszewski i Mateusz Kuliński, udali się do Witkowa gdzie w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego mierzyli się z miejscową ekipą Vitcovii. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 co oznacza że oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli.

Obie bramki w sobotnim spotkaniu derbowym zostały zdobyte w drugich czterdziestu pięciu minutach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym chociaż to gospodarze mogli od 40 minuty prowadzić. Daniel Bartkowiak bowiem wykonywał rzut rożny a golkipera Czarnych - Marcela Rembowicza, próbował pokonać w ekipie Vitcovii – Daniel Nowaczk uderzeniem z 5 metra. Bramką jednak dla gospodarzy nie została zdobyta gdyż piłka po uderzeniu Noawczyka głową trafiła wprost w poprzeczkę bramki Czarnych Czerniejewo, którzy w pierwszej połowie nie stworzyli sobie klarownej sytuacji strzeleckiej.

Jak już wspominaliśmy obie bramki w sobotnim pojedynku derbowym zostały zdobyte przez obie drużyny w drugiej części meczu. Jako pierwsi z zdobytego gola i prowadzenia 1:0 cieszyli się piłkarze z Czerniejewa. W 50 minucie gola dającego prowadzenie Czarnym zdobył po dośrodkowaniu Krzysztofa Pawłowskiego strzałem z 5 metra Rafał Wawrzyniak. W 70 minucie goście z Czerniejewa, mogli prowadzić różnicą dwóch goli. Łukasz Kirkiewicz wykonywał rzut różny, po którym piłka bezpośrednio mogła wpaść do bramki witkowian tak się jednak nie stało gdyż zatrzymała się ona na szczęście dla gospodarzy na poprzeczce ich bramki. I kiedy wydawało się że Czerni Czerniejewo, zgarną pełną pulę trzech punktów w 80 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 1:1. Gola na wagę remisu i podziału punktów w ekipie Vitcovii zdobył debiutujący w zespole seniorskim młodzieżowiec Bartosz Byłik. A że więcej goli w tym meczu obu zespołom nie udało się zdobyć do końca spotkania tym samym potyczka piłkarska zakończyła się remisem 1:1.

Kolejne mecze obu drużyn:
5 kolejka ligowa -18-19.09.2021
1922 Lechia Kostrzyn - Vitcovia Witkowo     18 września, 16:00
Czarni Czerniejewo - Orkan Konarzewo     19 września, 15:00

Skład Czarnych Czerniejewo: Marcel Rembowicz, Mikołaj Wawrzyniak, Kuba Cierpiszewski, Adam Bonalski, Rafał Wawrzyniak, Bartosz Nowicki (82’ Patryk Rychły), Krzysztof Pawłowski, Karol Jańczak (46’ Sławomir Staniszewski), Patryk Krzyżanowski (75’ Jędrzej Chmura), Łukasz Kirkiewicz (89’ Stanisław Klamecki-Cichy), Patryk Buczkowski (90’ Maciej Wasiewicz)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Lipno Stęszew 4 12 4 0 0 13-1 3 0 0 8-1 1 0 0 5-0
2.  Polonus Kazimierz Biskupi 4 12 4 0 0 12-1 2 0 0 5-1 2 0 0 7-0
3.  Meblorz Swarzędz 4 9 3 0 1 11-6 2 0 1 6-4 1 0 0 5-2
4.  Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 4 9 3 0 1 8-5 0 0 0 0-0 3 0 1 8-5
5.  Płomień Przyprostynia 4 9 3 0 1 9-9 1 0 1 5-7 2 0 0 4-2
6.  Vitcovia Witkowo 4 8 2 2 0 5-2 0 1 0 1-1 2 1 0 4-1
7.  Orkan Chorzemin 4 6 2 0 2 7-7 1 0 1 4-3 1 0 1 3-4 1 3 1 0 0 3-1
8.  Grom Plewiska 4 6 2 0 2 9-5 0 0 2 2-4 2 0 0 7-1