Czarni Czerniejewo remisuje w Dolsku z Zawiszą

2014-09-13

Czwarte już spotkanie mistrzowskie w nowym sezonie w poznańskiej klasie A grupie 1. rozegrali piłkarze Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 13 września przeciwnikiem podopiecznych Marka Gierałki, była drużyna Zawiszy Dolsk. Trzynastka niestety okazała się dla drużyny z Czerniejewa można by stwierdzić pechowa, gdyż po trzech zwycięstwach Czarni, podzielili się punktami w ligowej tabeli remisując w Dolsku z miejscową ekipą Zawiszy 1:1.

Pierwsze czterdzieści pięć minut sobotniego spotkania zakończyło się wynikiem bezbramkowym, chociaż oba zespoły miały okazję do zdobycia bramek. Najpierw w 10 minucie drużynę z Czerniejewa od straty gola uratowała po strzale jednego z zawodników gości z 20. metra poprzeczka. Z kolei podopieczni Marka Gierałki, bliscy byli zdobycia gola w 15 minucie. Na bramkę gospodarzy z 16. metra uderzył piłkę Norbert Szklarz, ta jednak zamieść wpaść do niej poszybował nad nią. Po zmianie stron zaraz na początku drugiej połowy w 65 minucie na prowadzenie 1:0 wyszła drużyna  z Czerniejewa. Piłkę do bramki gospodarzy posłał z 11. tego metra pomiędzy nogami interweniującego golkipera z Dolska napastnik Czarnych Czerniejewo – Damian Szczepaniak. Po tym golu walka o piłkę trwała najczęściej w środkowej części boiska a mylne decyzję podejmowane przez sędziów prowadzących to spotkanie wprowadzały duży zamieszanie na boisku w grze. W 75 minucie drużyna z Czerniejewa, mogła zdobyć drugiego gola w sobotnim meczu. Na bramkę gości strzelał z 18. metra Michał Goździewski, piłka jednak wylądowała na słupku bramki Dolska a dobitka z 5. metra Jakuba Maćkowiaka okazał się nie celna.  I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie i drużyna z Czerniejewa zapisze na swoim koncie czwarty komplet punktów. Goście w w 90 minucie zdobyli gola kontaktowego wyrównującego stan meczu 1:1.  Piotra Rzepczyńskiego golkipera Czarnycn Czerniejewo, po dobitce gdyż pierwszy strzał on wybronił z 7 metra pokonał jeden z zawodników z Dolska.  A że więcej bramek do końca spotkania nie zostało zdobyte przez obie drużyny to potyczka piłkarska pomiędzy Zawiszą Dolsk a Czarnymi Czerniejewo zakończyła się remisem 1:1 i podziałem punktów w ligowej tabeli.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Patryk Kusy, Mateusz Kuliński, Jakub Maćkowiak, Tomasz Winkel, Bartosz Kozioł )70’ Mikołaj Krygier), Rafał Wawrzyniak, Alan Tomaszewski (85’ Sławomir Staniszewski), Norbert Szklarz, Michał Goździewski, Zbigniew Kościański ( 55’ Damian Szczepaniak).

Następne spotkanie Czarni Czerniejewo rozegrają u siebie 20 września, kiedy to będą podejmowali zespół Wiary Lecha Poznań. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 16.30.