Czarni Czerniejewo rozbili Leśnika Margonin

2020-09-20

Ósme już spotkanie mistrzowskie w ramach rozgrywek wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 1 mają za sobą piłkarze drużyny Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 19 września w ramach ósmej kolejki ligowej Czarni Czerniejewo, na własnym terenie oraz przed swoją publicznością podejmowali ekipę Leśnika Margonin. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych grającego trenera Czarnych – Macieja Lisieckiego w stosunku 5:1. Gospodarze prowadzenie w meczu 1:0 objęli już w 14 minucie. Gola dającego prowadzenie nad swoim rywalem po dośrodkowaniu Karola Jańczaka i przedłużeniu piłki głową przez Krzysztofa Pawłowskiego zdobył Rafał Wawrzyniak uderzeniem futbolówki również głową z 5 metra. Na kolejnego gola w wykonaniu Czarnych Czerniejewo, przybyła publiczność na to sobotnie spotkanie musiała poczekać jedenaście minut. W 25 minucie bowiem miejscowi podwyższyli swoje prowadzenie nad zespołem z Margonina na 2:0. Tym razem po prostopadłym podaniu Macieja Lisieckiego, golkipera gości pokonał Krzysztof Pawłowski pakując mu piłkę z 7 metra do jego bramki pomiędzy nogami. Kolejny gol dla Czarnych Czerniejewo w sobotnim spotkaniu, które przebiegało pod dyktando miejscowych padł w 36 minucie. Autorem trzeciej bramki dla czerwono-czarnych okazał się sam grający trener Maciej Lisiecki, który pokonał golkipera przyjezdnych z egzekwowanego rzutu wolnego z odległości 25 metra. A ż więcej bramek w pierwszej połowie nie zdobyto więc Czarni Czerniejewo, na przerwę schodzili prowadząc z Leśnikiem Margonin w stosunku 3:0.

Po zmianie stron goście z Margonina w pierwszych dziesięciu minutach zdobyli gola kontaktowego. Jak się później okazało jedynego w całym spotkaniu. Tomasz Roszyka w zamieszaniu w jego polu karnym po egzekwowanym rzucie rożnym zdołał pokonać w ekipie przyjezdnej Paweł Kurnik. Czerwono-czarni swoje zdecydowanie zwycięstwo nad zespołem Leśnika Margonin przypieczętowali dopiero w końcówce meczu. W 70 minucie na 4:1 prowadzenie Czarnych podwyższył Maciej Matuszak, który piłkę w bramce Margonina ulokował strzałem z 16 metra po długim słupku po wcześniejszym dograniu futbolówki w pole karne gości przez Macieja Lisieckiego. Wynik końcowy meczu został ustalony w 80 minucie. Bramkę na 5:1 dla Czarnych Czerniejewo, na swoim koncie zapisał Jakub Cierpiszewski, który z 12 metra przelobował bramkarza gości posyłając mu piłkę za przysłowiowy ,,kołnierz”

Kolejny mecz zespół Czarnych Czerniejewo, rozegra w najbliższą sobotę 26 września. W ramach pierwszych derbów powiatu gnieźnieńskiego drużyna z Czerniejewa, zmierzy się na wyjeździe z ekipą Lechity Kłecko. Jak zdążyliśmy się dowiedzieć nie jest jeszcze znana konkretna godzina tego meczu, o której jak się dowiemy to poinformujemy naszych czytelników.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Adrian Franczak, Bartek Antkowiak, Jakub Cierpiszewski, Karol Jańczak, Krzysztof Pawłowski, Piotr Cyrulewski (76’ Michał Pawlak), Rafał Wawrzyniak, Daniel Bartkowiak (82’ Krystian Staszak), Maciej Matuszak (72’ Paweł Zieliński) , Maciej Lisiecki