Czarni Czerniejewo tracą fotel lidera po spotkaniu derbowym z Pelikanem Niechanowo

2017-09-09

W sobotnie popołudnie 9 września w Czerniejewie, doszło do spotkania na szczycie ligowej tabeli poznańskiej klasy A grupy 1, które zarazem było meczem rozgrywanym w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego.

Czerwono-czarni, po ostatnim wygranym spotkaniu derbowym w Łubowie, z tamtejszym Piastem w stosunku 4:0. W kolejnym spotkaniu mistrzowskim trwającego sezonu 2017/.2018 jako lider tabeli podejmowali w drugich meczu derbowym tej jesieni wicelidera swojej grupy zespół Pelikana Niechanowo. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli piłkarze z Niechanowa, których do lidera tabeli przed tym meczem dzieliła różnica zaledwie dwóch punktów pokonując go na własnym trenie w stosunku 1:0.  Jedyny gol w tym spotkaniu zdobył dla gości Jakub Januchowski.

Co do samego spotkania, po którym Czarni Czerniejewo stracili fotel lidera na rzecz Pelikana. To mecz był dość wyrównany widowiskiem, choć to zielono - czarni prezentowali "wyższą jakość" w środku pola, co okazało się kluczem do sukcesu. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania swoich możliwości i oczekiwania co zrobi rywal. Licznie zgromadzona publiczność na stadionie w Czerniejewie oglądała żywy mecz, w którym jak na warunki A-klasowe dużo było piłkarskiej jakości. W pierwszej części to Pelikan pierwszy stworzył sobie dogodną okazję, a sytuację "oko w oko" z Piotrem Rzepczyńskim przegrał Zbigniew Kościański, którego strzał z ostrego konta sparował golkiper miejscowych. W 35 minucie w ekipie Pelikana nastąpiła szybko roszada w składzie, za Zbigniewa Kościańskiego wszedł Przemysław Wiśniewski. Tym samym do ataku przesunięty został Jakub Januchowski. Jak się okazało Januchowski wywiązał się z tej roli znakomicie, wykorzystując pierwszą sytuację. Przyjmując piłkę w polu karnym uderzył po dalszym słupku i Pelikan prowadził 1:0 od 38 minuty meczu.. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron gospodarze atakowali z animuszem, lecz bardzo dobrze tego dnia spisywała się defensywa niechanowian. Gracze ofensywni zielono - czarnych utrudniali rozegranie piłki miejscowym wysokim pressingiem, w którym prym wiedli Jakub Januchowski i Maciej Białas. Gospodarze w drugiej połowie przegrywając zdecydowanie środek pola, próbowali gry długimi wrzutkami z linii obrony w pole karne Pelikana. Lecz defensywa zielono - czarnych była monolitem i nic z tego nie wynikało. Można wręcz stwierdzić, iż gra tego typu ze strony Czarnych była dla gości bardzo wygodna. W drugiej części to Pelikan stworzył sobie dogodniejsze okazje do podwyższenia wyniku. Najbliżej tego był Alan Polus, po którego strzale z ok. 18 metrów piłka obiła się od spojenia słupka z poprzeczką. Sędzia tego spotkania doliczył aż 4 minuty, jednak nic już się nie zmieniło i w derbach lepsi okazali się zielono - czarni. Tym samym Pelikan po tym meczu objął fotel lidera poznańskiej A-klasy grupy 1.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Filip Budasz (65’ Dominik Jabkiewicz), Bartosz Kubalewski, Jakub Cierpiszewski, Krzysztof Pawłowski, Rafał Wawrzyniak, Piotr Cyrulewski (46’ Mateusz Jaworski – 65’ karol Jańczak), Patryk Buczkowski, Mariusz Sawicki (75’ Alan Tomaszewski), Maciej Lisiecki

Skład Pelikana Niechanowo: Szafran, Stupczyński (Pietrzkiewicz), Świątnicki (Stachowiak), Jackowiak, Polus, Januchowski (Kowalski), Połatyński, Stefański, Waluszyński, Białas (Wachowski), Kościański (Wiśniewski). Na ławce: Gawłowski, Staszewski

Teraz przed obiema drużynami z naszego powiatu gnieźnieńskiego następne spotkania mistrzowskie w ramach rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1. Czarni Czerniejewo, w sobotę 16 września rozegrają mecz na wyjeździe będąc o godzinie 15.00 podejmowani przez IKP Olimpie Poznań. Pelikan Niechanowo, również w sobotę 16 września zmierzy się u siebie o godzinie 16.00 z ekipą Stelli Luboń.