Czarni Czerniejewo w 1/16 finału PP szczebla okręgu poznańskiego

2017-09-21

Trzecia runda Pucharu Polski szczebla poznańskiego za drużyną Czarnych Czerniejewo. Rywalem czerwono-czarnych w środę 20 września w 1/32 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego był zespół SKS 13 Poznań, występująca na co dzień w klasie okręgowej.

Spotkanie, do którego doszło w Czerniejewie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Macieja Lisieckiego w stosunku 3:1 mimo że do przerwy był remis 1:1. Gospodarze środowy mecz grając w dość eksperymentalnym składzie rozpoczęli od zdobyczy bramkowej w 19 minucie i prowadzenia 1:0. Szymon Kordylas dograł piłkę do Patryka Buczkowskiego a ten z 7. metra wpakował ją  do bramki gości. Miejscowi z prowadzenie nie cieszyli się zbyt długo gdyż w 35 minucie poznaniacy po zdobytym golu doprowadzili do stanu 1:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa  środowego meczu pucharowego. Czerwono-czarni awans do finału 1/16 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego, po drobnych korektach w składzie wyjściowej jedenastki zapewnili sobie dopiero w drugiej części środowego spotkania mimo że od 56 minuty to goście po zdobytym golu wyszli na prowadzenie 2:1. Po tej straconej bramce czerwono-czarni jednak szybko się otrząsnęli i już w 61 minucie doprowadzili do kolejnego remisu 2:2, po zdobytej bramce z egzekwowanego rzutu karnego podyktowanym  po ręce jednego z zawodników gości we własnym polu karnym. Pewnym egzekutorem jedenastki w zespole Czarnych okazał się grający trener tej drużyny Maciej Lisiecki, który zresztą jeszcze dwukrotnie pokonywał golkipera poznaniaków z rzutów karnych. Drugi raz Lisiecki okazał się pewnym egzekutorem jedenastki po faulu na Damianie Jalowskim w 88 minucie a w doliczonym czasie gry w 92 minucie grający trener Czarnych Czerniejewo po raz trzeci pokonując golkipera gości również z rzutu karnego po wcześniejszym faulu na Patryku Buczkowskim ustalił końcowy wynik środowej potyczki piłkarskiej 4:2. W tym miejscu należy zaznaczyć iż Lisiecki zdobywając w środowym spotkaniu pucharowym trzy gole ustrzelił tym samym przysłowiowego hat-trick.  W czwartej rundzie czyli 1/16 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego drużyna Czarnych Czerniejewo zmierzy się z Huraganem Pobiedziska, który w środę 20 września ograł innego przedstawiciela z powiatu gnieźnieńskiego zespół Zjednoczonych Trzemeszno 2:0.

Skład Czarnych Czerniejewo: Damian Nowaczyk, Karol Niemczewski, Maciej Lisiecki, Krzysztof Przybylski, Mateusz Jaworski, Maciej Bogucki, Alan Tomaszewski (60’ Rafał Wawrzyniak), Szymon Kordylas (60’ Damian Jalowski), Dominik Jabkiewicz (60’ Krzysztof Pawłowski), Piotr Cyrulewski (60’ Filip Budasz), Bartosz Kozioł (60’ Patryk Buczkowski)