Czarni Czerniejewo w drugim meczu kontrolnym wygrywają z Pelikanem Niechanowo

2020-06-27

W sobotę 27 czerwca zespół Czarnych Czerniejewo, przygotowujący się do rozgrywek wielkopolskiej piątej ligi sezonu 2020/2021 w Psarach Polskich rozegrał drugi mecz kontrolny.

Przeciwnikiem podopiecznych Macieja Lisieckiego występujących w roli gospodarza była drużyna Pelikana Niechanowo, która w sezonie 2020/2021 powalczy o punkty mistrzowskie w wielkopolskiej klasie okręgowej. Po poniedziałkowym remisie 3:3 w Psarach Polskich czerwono-czarnych z Płomieniem Nekla, tym razem drużyna z Czerniejewa okazał się niezbyt gościnna pokonując zespół z Niechanowa w stosunku 5:3 prowadząc z swoim rywalem do przerwy 2:0. Wynik sobotniej potyczki piłkarskiej dla zespołu z Czerniejewa, otworzył w 15 minucie zawodnik gości, który pokonując swojego bramkarza po niefortunnej interwencji zdobył bramkę samobójczą po dośrodkowaniu Macieja Matuszaka. W 25 minucie gospodarze prowadzili już 2:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przez zawodnika Testowanego 2 na bramkę zamienił Krzysztof Pawłowski, pakując piłkę do bramki swojego rywala uderzeniem z głowy z 5 metra. A że więcej goli obu zespołom nie udało się zdobyć tym samym Czarni Czerniejewo, do szatni schodzili prowadząc z swoim rywalem 2:0.

O wiele ciekawsza była druga odsłona sobotniego meczu kontrolnego, pomiędzy Czarnymi Czerniejewo a Pelikanem Niechanowo, pod względem zdobytych bramek. Gospodarze bowiem swojemu rywalowi zaaplikowali trzy kolejne bramki tracąc przy okazji dwie. I tak w 60 minucie po indywidualnej akcji Maciej Matuszak, zdobył trzeciego gola dla czerwono-czarnych lokując piłkę w  bramce swojego rywala po długim narożniku. Tym samym czerwono-czarni prowadzili 3:0.W 75 minucie goście zdobyli gola kontaktowego, którym zmniejszyli prowadzenie drużyny z Czerniejewa 3:1. Nie upłynęła pięć minut a goście idąc za ciosem zniwelowali prowadzenie zespołu z Czerniejewa do 3:2 po golu zdobytym przez Kamila Buczka. Odpowiedź na dwa stracone gole przez zespół z Czerniejewa, był wręcz natychmiastowy. W 82 minucie po golu Jakuba Cierpiszewskiego, gospodarze ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie 4:2. Goście jednak po straconej czwartej bramce nie spuścili z tonu i w trzy minuty później zdobyli bramkę w sytuacji sam na sam z golkiperem drużyny z Czerniejewa. w tym momencie było 4:3 da Czarnych Czerniejewo. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się sobotni mecz kontrolny, Jakub Cierpiszewski pokonując po długim słupku golkipera z Niechanowa ustalił końcowy wynik meczu 5:3 dla Czarnych Czerniejewo.

Skład wyjściowy Czarnych Czerniejewo: Testowany 1, Arkadiusz Juchacz, Jakub Cierpiszeweski, Adrian Franczak, Piotr Cyrulewski, Rafał Wawrzyniak, Karol Jańczak, Krzysztof Pawłowski,  Testowany 2, Maciej Matuszak, Paweł Zieliński

Z ławki weszli: Mateusz Kuliński, Maciej Lisiecki, Tomasz Roszyk, Bartosz Kozioł.