Czarni Czerniejewo w klasie okręgowej!!!

2018-06-10

Okazałym zwycięstwem w przedostatnim meczu sezonu 2017/2018 w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 piłkarze Czarnych Czerniejewo, przypieczętowali swój awans do poznańskiej klasy okręgowej.

W sobotę 9 czerwca, podopieczni grającego trenera Czarnych Czerniejewo – Macieja Lisieckiego, na własnym boisku oraz przed swoją publicznością podejmowali jako lider swojej grypy niżej notowaną w ligowej tabeli ekipę Clescevi Kleszczewo. Goście na to spotkanie stawili się  do Czerniejewa  jedynie w jedenastoosobowym składzie. I mimom ambitnej gry z upływem minut nie mili już sił, by przeciwstawić się atakującym Czarnym. Zespół z Kleszczewa prowadzoną przez byłego reprezentanta Polski i trenera reprezentacji, Krzysztofa Pawlaka uległ gospodarzom sobotniego meczu 10:0. Tym okazałym zwycięstwem czerwono-czarni przypieczętowali swój awans do poznańskiej klasy okręgowej w sezonie 2018/2019.

Przechodząc jednak do samego spotkania sobotniego pomiędzy Czarnymi Czerniejewo a Clescevią Kleszczewo. Drużyna z Czerniejewa pod wodzą swojego grającego trenera Macieja Lisieckiego, ostre strzelanie w przedostatnim spotkaniu sezonu 2017/2018  w poznańskiej klasie A grupie 1 rozpoczęła w 16 minucie. Wynik meczu otworzył w szeregach czerwono-czarnych wyprowadzają swój zespół na prowadzenie 1:0 Patryk Buczkowski, który po dograniu piłki w pole karne gości przez Damiana Grzesiaka wpakował ją do bramki Kleszczewa z 6 metra. Dwie minuty później gola z podyktowanego rzutu karnego po faulu na Rafale Wawrzyniaku zdobył ostatni raz w swojej karierze piłkarskiej Karol Niemczewski. W tym miejscu należy zaznaczyć iż Niemczewski, po 23 latach przygody z piłką nożną przed ostatnim meczem mistrzowskim Czarnych Czerniejewo, właśnie z zespołem z Kleszczewa postanowił zakończyć swoją karierę jako czynny zawodnik i zawiesić przysłowiowe buty na kołku. Przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania sobotniego władze Miasta i Gminy Czerniejewo w osobach Burmistrz– Tadeusz Szymanek, przewodniczący rady Jan Kulpiński oraz radny Jacek Siwka podziękowali Niemczewskiemu za wieloletni jego wkład w rozwój piłki nożnej w Czerniejewie wręczając mu pamiątkowy grawerton. Z kolei Prezes Klubu oraz czynny zawodnik drużyny Czarnych Czerniejewo – Mateusz Kuliński na ręce Niemczewskiego przekazał mu oprawioną w antyramie koszulkę z napisem ,,Dziękujemy”. Wracając jednak do samego meczu to w pierwszej części meczu więcej goli już nie padło i Czerni, do szatni schodzili prowadzą 2:0.

Worek z bramami dla zespołu z Czerniejewa, rozwiązał się dopiero w drugiej połowie. Czerwono-czarni bowiem zaaplikowali swojemu rywalowi aż osiem kolejnych goli nie tracąc przy okazji żadnego. W 47 minucie trzecią bramkę dla zespołu z Czerniejewa zdobył grający trener tego zespołu Maciej Lisiecki, na 4:0 podwyższył prowadzenie czerwono-czarnych w 53 minucie Patryk Buczkowski. W 57 minucie piątą bramkę dla Czarnych zdobył ponownie grający trener tego zespołu Maciej Lisiecki, w 60 minucie setnego gola w sezonie 2017/2018 zdobył Mariusz Sawicki podwyższając tym samym prowadzenie miejscowych na 6:0. Kolejne dwie bramki, po których było już 8:0 dla Czarnych Czerniejewo, zapisali na swoim koncie w 75 minucie Rafał Wawrzyniak oraz w 79 minucie Mariusz Sawicki. W 81 minucie Rafał Wawrzyniak był autorem dziewiątego gola dla czerwono-czarnych. Wynik meczu 10:0 dla drużyny z Czerniejewa ustalił w 87 minucie Mariusz Sawicki, pokonując bramkarza gości strzałem z 25 metra. A że była to trzecia bramka Sawickiego w sobotnim pojedynku piłkarskim, tym samym popularny ,,Sawka” ustrzelił w nim przysłowiowego hattricka.

Tuż po końcowym gwizdku sędziego prowadzącego to spotkanie wybuchła feta, były petardy, wspólne tańce zawodników z kibicami, a potem gratulacje ze strony burmistrza gminy Czerniejewo, Tadeusza Szymanka i wspólny grill – królował pieczony prosiak. SportGniezno.pl przyłącza się do gratulacji z okazji awansu drużyny Czarnych Czerniejewo i życzy powodzenia w rozgrywkach  klasy okręgowej w sezonie 2018/2019.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski (31’ Piotr Rzepczyński – 60’ Damian  Nowaczyk), Karol Niemczewski (58’ Karol Jańczak), Mateusz Kuliński (65 Bartosz Kubalewski), Kuba Cierpiszewski, Filip Budasz (70’ Bartosz Kozioł), Rafał Wawrzyniak, Piotr Cyrulewski (68’ Krzysztof Przybylski), Damian Grzesiak, Patryk Buczkowski, Mariusz Sawicki, Maciej Lisiecki

Ostatnie spotkanie sezonu 2017/2018:
Stella Luboń - Czarni Czerniejewo - 17.06 - godz. 14.00

Roman Strugalski + foto od 002 do 146, Radio Września od 146 do 150- Szersza relacja fotograficzna z tego meczu - TUTAJ