Czarni Czerniejewo w lidze międzykręgowej!!!

2019-05-25

Okazałym zwycięstwem swój awans do ligi międzyokręgowej w sezonie 2019/2020 w sobotę 25 maja przed własną publicznością przypieczętowali piłkarze Czarnych Czerniejewo.

Na trzy kolejki ligowe przed zakończeniem sezonu 2018/2019 w rozgrywkach poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód, rywalem Czarnych Czerniejewo była ekipa Szturmu Janikowo. Stawką tego meczu było przypieczętowanie z pierwszego miejsca awansu zespołu z Czerniejewa, do wyższej klasy piłkarskiej w następnym sezonie. I tak się stało gdyż czerwono-czarni nie dali żadnych szans swojemu rywalowi, który na to spotkanie stawił się w jedenastoosobowym składzie pokonując go aż 10:1. Podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, festiwal strzelecki rozpoczęli już w 2 minucie. Wtedy to wynik meczu otworzył właśnie grający trener Czarnych – Maciej Lisiecki, który po dośrodkowaniu Arkadiusza Juchacz pokonując bramkarza gości strzałem z 5 metra wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Na kolejny gol, po którym czerwono-czarni prowadzili już 2:0 kibice przybyli na to spotkanie musieli poczekać do 18 minuty. Wtedy to Karol Jańczak, po minięciu obrońców Janikowa wpakował piłkę do bramki swojego rywala po długim słupku. W 29 minucie miejscowi po raz trzeci w meczu cieszyli się z zdobytego gol. Piłkę z egzekwowanego rzutu rożnego przez Mateusza Goździaszka, głową przedłużył w polu karnym gości głową Maciej Lisiecki do nie pilnowanego Kamila Drahejma, który celnym strzałem z 4 metra umieścił ją w bramce swojego rywala. W tym momencie było już 3:0 dla Czarnych Czerniejewo. Wynik pierwszej połowy na 4:0 dla miejscowych został ustalony w 38 minucie. Gola do szatni dla ekipy z Czerniejewa, zdobył z odległości trzeciego metra grający trener Maciej Lisiecki wykorzystując zagraną piłkę przez Mariusza Sawickiego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Czarni Czerniejewo, nadal kontrolowali przebieg gry na boisku podobnie jak to było w pierwszej części meczu a co za tym idzie zdobywali kolejne gole. W tej części spotkania czerwono-czarni zaaplikowali swojemu rywalowi sześć kolejnych bramek tracąc zaledwie tylko jednego gola. I tak w 67 minucie na 5:0 podwyższył prowadzenie zespołu z Czerniejewa - Kamil Drahejm, który po wrzutce w pole karne piłki przez Mariusza Sawickiego wpakował ją z 7 metra uderzając ją z woleja z powietrza.  Potem dwa kolejne gole na swoim koncie zapisał grający trener czerwono-czarnych Maciej Lisiecki, pokonując najpierw bramkarza gości z podyktowanego rzutu karnego na własnej osobie w 71 minucie oraz w 73 minucie po wykorzystanym dograniu piłki przez Kamila Drahejma. W tym momencie było już 7:0 dla Czarnych Czerniejewo. Ósma bramka dla czerwono-czarnych została zdobyta w 75 minucie przez Kamila Drahejma, który piłkę po dograniu w pole karne gości przez Mariusza Sawickiego wpakował z 8 metra z przewrotki. A że była to trzecia bramka zdobyta przez Drahejma w meczu, tym samym piłkarz Czarnych w sobotnim meczu ustrzelił przysłowiowego hattricka. W 75 minucie czerwono-czarni podwyższyli swoje prowadzenie na 9:0 a autorem bramki był grający trenera Maciej Lisiecki. Dwie minuty później Szturm Janikowo, zdobył swojo honorowego gola, którym to zmniejszył prowadzenie gospodarzy do 9:1. Wynik końcowy spotkania został ustalony w 90 minucie po bramce zdobytej przez Mariusza Sawickiego, którego celnym podaniem obsłużył Mateusz Goździaszek. Ostatecznie mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Czarnych Czerniejewo w stosunku 10:1, czym jak pisaliśmy wcześniej beniaminek poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód zapewnił sobie awans do wyższej klasy piłkarskiej jaką jest liga międzyokręgowa w sezonie 2019/2020.

Kolejne spotkanie zespół Czarnych Czerniejewo, w ramach poznańskiej klasy okręgowej klasy wschód rozegra z Skórzewie z zespołem Canarinhos  w dniu 1 czerwca o godzinie 16.00.

Skład Czarnych Czerniejewo: Marcin Siepielski (70’ Damian Dominiak), Karol Jańczak (65’ Hubert Hypki), Kuba Cierpiszewski, Piotr Cyrulewski (60’ Filip Budasz), Arkadiusz Juchacz (85’ Bartosz Kozioł), Maciej Matuszak, Rafał Wawrzyniak (75’ Mateusz Kuliński), Kamil Draheim, Mateusz Goździaszek, Mariusz Sawicki, Maciej Lisiecki