Czarni Czerniejewo w okrojonym składzie przegrywają z liderem tabeli Polonią Chodzież

2021-05-12

W środę 12 maja zespół Czarnych Czerniejewo, w ramach zaległej 20 kolejki wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 1 podejmował lidera tabeli Polonię Chodzież.

Spotkanie pierwotnie miała odbyć się 20 marca, lecz została odwołana z powodu zagrożenia epidemicznego a także w drugim terminie nie doszło do tej potyczki piłkarskiej 3 maja, gdyż mecz został ponownie odwołany z powodu złego stanu boiska.

Czerwono-czarni do środowej potyczki piłkarskiej przystąpili bez kilku podstawowych zawodników. Trener Mateusz Kuliński miedzy innymi nie mógł skorzystać tego dnia z usług miedzy innymi Macieja Lisieckiego, Krzysztofa Pawlaka, Arkadiusza Juchacza, Pawła Wawrzyniaka czy Adriana Franczak. Brak aż tylu graczy z podstawowego składu drużyny z Czerniejewa, miało znamienny wpływ na końcowy wynik spotkania. Lider tabeli Polonia Chodzież ten fakt w pełni wykorzystała i pokonał zespół Czarnych na własnym trenie gładko 3:0. Komplet punktów zdobyty w Czerniejewie, przez gości z Chodzieży wcale łatwo im nie przyszedł. Przyjezdni długo męczyli się z forsowaniem w pierwszej połowie obrony czerwono-czarnych ażeby zdobyć bramkę dającą im prowadzenie. Nastąpiło to dopiero w 32 minucie po dośrodkowaniu z lewej części boiska i celnym uderzeniu zawodnika gości z 5 metra. Od tego momentu goście wyszli na prowadzenie 1:0. I mimo że w 40 minucie meczu Daniel Bartkowiak, miał szanse do doprowadzenie do remisu kiedy to piłka po jego strzale z 25 metra sparował golkiper gości na słupek swojej bramki. To wynik nie uległ zmianie i Polonia Chodzież schodziła na przerwę prowadząc 1:0. Goście, na początku drugiej połowy szybko zadali kolejny cios Czarnym Czerniejewo. W 54 minucie bowiem padła druga bramka dla Polonii Chodzież. I goście prowadzili 2:0. Wynik końcowy spotkania 3:0 dla Polonii Chodzież zdobytą trzecią bramką został ustalony w 82 minucie spotkania. Po tym zwycięstwie zespół z Chodzieży, nadal przewodzi w rozgrywkach wielkopolskiej  V ligi Red Box grupy 1 z  54 punktami. Czarni Czerniejewo, po tej porażce nie poprawili ani nie pogorszyli swojego miejsca. Obecnie czerwono-czarni plasują się na 8 miejscu z zdobytymi 39 oczkami.

A już w najbliższą sobotę 15 maja drużyna z Czerniejewa, rozegra kolejny mecz mistrzowski. Tego dnia również u siebie czerwono-czarni podejmować będą o godzinie 16.00 ekipę GKLS Wysoka.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Paweł Zieliński (65’ Dawid Maćkowiak), Kuba Cierpiszewski, Michał Czerniak, Karol Jańczak, Daniel Bartkowiak, Bartosz Kozioł (57’ Bartosz Antkowiak), Mateusz Goździaszek, Maciej Matuszak (70’ Dominik Roszyk), Patryk Buczkowski, Mateusz Kuliński (20’ Piotr Cyrulewski)