Czarni Czerniejewo w okrojonym składzie przegrywają z Wełną Skoki

2020-11-15

W bardzo okrojonym składzie osobowym w wyniku przebywania kilku zawodników na kwarantannie związanej z COVID-19, zespół Czarnych Czerniejewo w sobotę 14 listopada przystąpił do kolejnego swojego meczu mistrzowskiego.

Podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego w zaledwie 12 osobowym składzie udali się na spotkanie mistrzowskie w ramach XVI kolejki wielkopolskiej V ligi Red BOX grupy 1 do Sków gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowej Wełny. Znaczące braki kadrowe czerwono-czarnych miały wpływ znaczący na przebieg sobotniego końcowy wynik meczu, który zakończył się zwycięstwem zespołu Wełny Skoki w stosunku 3:2. Gospodarze prowadzenie 1:0 w meczu objęli już w 12 minucie. Tomasza Roszyka golkipera Czarnych Czerniejewo pokonał pakując mu piłkę do pustej bramce w ekipie gospodarzy Jakub Ślósarski. Po straconym golu czerwono-czarni wprawdzie mieli okazję do doprowadzenie w meczu do remis lecz strzały Pawła Zielińskiego czy Adriana Franczaka nie zostały zamienione na gola. Podopieczni Macieja Lisieckiego swojego dopięli dopiero w 25 minucie. Po podaniu od Pawła Zielińskiego bramkarza gospodarzy strzałem z 2 metra pokonał grający trener zespołu z Czerniejewa – Maciej Lisiecki. I w meczu mieliśmy remis 1:1. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy. O nieznacznej porażce zespołu z Czerniejewa, zadecydowała druga odsłona sobotniego meczu w Skokach a właściwie pierwsze sześć minut drugiej połowy. Gospodarze wtedy zaaplikowali czerwono-czarnym dwa gole wychodząc nimi na prowadzenie 3:1. Najpierw Tomasza Roszyka golkipera Czarnych pokonał w 54 minucie w zamieszaniu w polu karnym Arkadiusz Dereziński,  dwie minuty później gospodarze zdobyli kolejnego gola tym razem bramkarza czerwono-czarnych pokonał Radosław Modlibowski. Po stracie trzeciej bramki czerwono-czarni ruszyli do odrabiania strat. W 65 minucie  drużynie z Czerniejewa, nawet udało się zmniejszyć prowadzenie Wełny Skoki do 3:2. Adrian Franczak z 18 metra wykonywał rzut wolny. Strzał Franczaka wprawdzie zdołał wybronić golkiper Wełny, który jednak przy dobitce z 3 metra Pawła Zielińskiego był już bezradny i zmuszony był wyjmować piłkę z własnej bramki. W kolejnych minutach oba zespoły stworzyły sobie kolejne dogodne sytuacje strzeleckie do zdobycia bramek lecz nic z nich nie wynikało. Do końca sobotniego meczu niestety wynik nie uległ już zmianie i Wełna Skoki wygrała spotkanie 3:2.

Teraz zespół z Czerniejewa, czeka kolejna potyczka piłkarska w trwającej jeszcze rundzie jesiennej sezonu 2020/2021. W sobotę 21 listopada czerwono-czarni bowiem o godzinie 13.00 podejmą ekipę Sparty Złotów.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Karol Jańczak, Adrian Franczak, Bartosz Nowicki, Paweł Zieliński, Piotr Cyrulewski, Bartosz Antkowiak, Mateusz Goździaszek, Daniel Bartkowiak, Maciej Liseicki