Czarni Czerniejewo wiceliderem tabeli po rundzie wiosennej!

2016-06-20

Bardo dobrze dla zespołu Czarnych Czerniejewo, reprezentującego powiat gnieźnieński w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1, ułożyła się końcówka sezonu 2015/2016.

Mimo przegranej zespołu prowadzonego przez Bartłomieja Figasa, w niedzielę 19 czerwca w meczu wyjazdowym w Dolsku z miejscową Zawiszą w ostatniej kolejce sezonu 2015/2016 w stosunku 4:1. Czerwono-czarnym, udało się z zdobytymi 45. punktami w całych rozgrywkach jesienno-wiosennych utrzymać drugie miejsce w ligowej tabeli. Pozycja ta niestety nie jest premiowana awansem do wyższej klasy rozgrywkowej sezonu 2016/2017. Awans z pierwszego  miejsca do zmagań piłkarskich w poznańskiej klasy okręgowej w sezonie 2016/2017 zapewniła sobie ekipa Juranda Koziegłowy, która rywalziację w poznańskiej klasie A grupie 1 zakończyła z zdobytymi w 26 meczach aż 58. punktami.

Przechodząc jednak do wydarzeń na boisku w Dolsku podczas spotkania pomiędzy miejscową Zawiszą a Czarnymi Czerniejewo. To mimo że podopieczni Bartłomieja Figasa, mięli kilka dogodnych sytuacji na wyjście na prowadzenie jedną bramką w pierwszej połowie a najdogodniejsze zmarnowali między innymi w ekipie czerwono-czarnych Dominik Jabkiewicz, Bartosz Kozioł czy Sławomir Staniszewski. To gospodazarze cieszyli się z zdobycia bramki do szatni w 45 minucie prowadząc z gośćmi po pierwszej połowie 1:0. Po  zmianie stron mimo że od pierwszych minut przewagę posiadali goście, to jednak w 55 minucie gospodarze po kontrze zdobyli drugiego gola prowadząc z Czarnymi Czerniejewo w stosunku 2:0. Bramkę numer trzy gospodarze, po której zdecydowanie prowadzili już z czerwono-czarnymi w stosunku 3:0 zdobyli dopiero w 70 minucie. Dwanaście minut po starcie trzeciego gola czyli w 82 minucie meczu, padła czwarta bramka. Tym razem był to gol na korzyść Czarnych Czerniejewo, którym zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 3:1. Autorem bramki po wykonywanym rzucie rożnym przez Dominika Jabkiewicza, okazał sie w zespole czerwono-czarnych Bartosz Kubalewski, pokonując golkipera miejscowych uderzeniem z głowy z 5. metra. Wynik końcowy spotkania na 4:1 dla Zawiszy Dolsk, został ustalony w 88 minucie kiedy to po faulu Macieja Boguckiego, podyktowany rzut karny na bramkę zamienił w ekipie z Dolska jeden z zawodników tej drużyny. A że wynik meczu nie uległ już do samego końca zmianie w tym układzie potyczka piłkarska zakończyła się zwycięstwem Zawiszy Dolsk.

Teraz zespół z Czerniejewa, przejdzie okres roztrenowania, po którym w połowie lipca przystąpi do przygotowań do nowego sezonu 2016/2017.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Mateusz Perek, Mateusz Kuliński, Bartosz Kubalewski, Dawid Maćkowiak, Maciej Bogucki, Rafał Wawrzyniak, Sławomir Staniszewski, Dominik Jabkiewicz, Bartosz Kozioł, Zbigniew Kościański (60' Dariusz Borowski)

Wyniki 26 kolejki- 18-19 czerwca
Clescevia Kleszczewo 2-5 Orkan Jarosławiec
Phytopharm Klęka 3-3 Stella Luboń
Pogoń Książ Wielkopolski 5-1 Lotnik-1997 Poznań
Polonia II Środa Wielkopolska 3-6 Lider Swarzędz
Przemysław Poznań 2-1 KS Łopuchowo
Maratończyk Brzeźno 2-1 Jurand Koziegłowy