Czarni Czerniejewo wiceliderem tabeli!

2016-06-11

Bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom w przedostatniej kolejce ligowej sezonu 2015/2016 rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1,sprawił zespół Czarnych Czerniejewo, reprezentujący jako jedyny powiat gnieźnieński w tych zmaganiach piłkarskich.

Czerwono-czarni w sobotę 11 czerwca pod wodzą swojego trenera Bartłomieja Figasa, zajmujący przed tym spotkaniem czwarte miejsce w ligowej tabeli  odprawili z kwitkiem do domu samego wicelidera rozgrywek Clescevię Kleszczewo pokonując go w stosunku 3:1. Po tym zwycięstwie drużyna z Czerniejewa, przy potknięciu trzeciej drużyny rozgrywek Juranda Koziegłowy, który również w sobotę poległ na własnym trenie Zawiszy Dolsk w stosunku 3:1, sprawiło że podopieczni Bartłomieja Figasa z zdobytymi z 45. punktami na kolejkę przed zakończeniem ligi wskoczyli na fotel wicelidera.

A jak doszło do tego wicelider poznańskiej klasy A grupy 1 wrócił z Czerniejewa, z tarcza do Kleszczewa. Sobotnie spotkanie dla czerwono-czarnych od samego początku ułożyło się po ich myśli gdyż swoją dominację nad swoim rywalem od pierwszych minut meczu udokumentowali zdobyciem gola w 20 minucie dającego im prowadzenie 1:0. Akcję lewą stroną boiska przeprowadził Dominik Jabkiewicz, który zagrał piłkę w polu karnym gości do Sławomira Staniszewskiego ten następnie obsłużył Bartosza Kozioła a ten z 2 metra wpakował piłkę do bramki z Kleszczewa. W 30 minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę, po której prowadzili już z gośćmi 2:0. Patryk Buczkowski zagrał prostopadłą piłkę do Sławomira Staniszewskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kleszczewa posłał futbolówkę wprost w poprzeczkę jego bramki. Dobitka jednak stojącego w polu karnym gości strzelca pierwszego gola dla zespołu z Czerniejewa – Bartosza Kozioła okazał się już skuteczna, po której piłka uderzona  głową z 7 metra zatrzepotała w siatce bramki z Kleszczewa. A że więcej bramek obie drużyny w pierwszej połowie już nie zdobyły ta część meczu zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem zespołu z Czerniejewa w stosunku 2:0.

Po zmianie stron mino dalszej przewagi zespołu prowadzonego przez Bartłomieja Figasa i sytuacji zmarnowanych do podwyższenia prowadzenia przez Dominika Jabkiewicza oraz Bartosza Kozioła. To goście w 70 minucie cieszyli się z zdobytego gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie drużyny z Czerniejewa do 2:1. Ostatnie jednak słowo w sobotnim meczu należało do zespołu z Czerniejewa, który w 80 minucie zdobywając swoją trzecią bramkę ustaliło końcowy wynik spotkania na 3:1. Autorem trzeciego gola okazał się dla czerwono-czarnych kapitan tej drużyny Mateusz Kuliński, który wykorzystał podyktowany rzut wolny po wcześniejszym faulu na Dominiku Jabkiewiczu, pokonując bramka gości płaskim uderzeniem z 19. metra.

Tym zwycięstwem zespół Czarnych Czerniejewo, pożegnał się z swoimi kibicami dziękując im za kulturalny doping oraz zagrzewania ich do boju podczas całej rundy rewanżowej sezonu 2015/2016.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Mateusz Perek, Bartosz Kubalewski, Mateusz Kuliński, Tomasz Winkel, Maciej Bogucki, Rafał Wawrzyniak, Dominik Jabkiewicz, Sławomir Staniszewski (80’ Dariusz Borkowski), Patryk Buczkowski, Bartosz Kozioł (60’ Zbigniew Kościański).

Ostatnie swoje spotkanie w rundzie rewanżowej sezonu 2015/2016 drużyna z Czerniejewa rozegra w niedzielę 19 czerwca. Wtedy to podopieczni Bartłomieja Figasa o godzinie 16.00 podejmowani będą w Dolsku prze miejscowy zespół Zawiszy.