Czarni Czerniejewo wrócili bez punktów z Stęszewa!

2022-03-20

W sobotę 19 marca zespół seniorów Czarnych Czerniejewo, zainaugurował meczem wyjazdowym walkę o punkty w ramach rundy rewanżowej wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 2 sezonu 2021/2022.

Pierwszym przeciwnikiem duetu trenerskiego Jakub Cierpiszewski i Mateusz Kuliński, w ramach 16 kolejki ligowej w Stęszewie był lider tabeli po rundzie sezonu zasadniczego miejscowa drużyna Lipna. Spotkane nie ułożyło się po myśli czerwono-czarnych gdyż z Stęszewa wrócili do Czerniejewa bez zdobyczy punktowej przegrywając spotkanie 2:0 mimo że do przerwy przegrywali zaledwie jedną bramką. Gospodarze prowadzenie w meczu z 1:0 z 13 zespołem ligowej tabeli przed tą potyczką piłkarską objęli szybko bo już w 17 minucie. Na listę strzelców w drużynie Lipna Stęszew pokonując golkipera z Czerniejew – Marcela Rembowicza wpisał się Bartosz Dylewski. Po stracie gola wprawdzie podopieczni Jakuba Cierpiszewskiego, stwarzali sobie dogodne sytuacje strzeleckie do zdobycia gola wyrównującego stan meczu lecz nic z tego nie wynikało. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Lipno Stęszew na przerwę schodziło prowadząc 1:0. Po zianie stron obraz gry z końcówki pierwszej połowy w wykonaniu Czarnych Czerniejewo, nie uległ zmianie. Czerwono-czarni atakowali lecz nie mogli znaleźć recepty na pokonanie golkipera Lipna Stęszew. A jak to się mówi niewykorzystane sytuacje się mszczą przekonali się o tym piłkarze z Czerniejewa w 78 minucie. Gospodarze wtedy zdobyli drugiego gola podwyższając swoje prowadzenie 2:0. Autorem bramki dla Lipna Stęszew okazał się Hubert Kaptur. A że wynik nie uległ do końca zmianie tym samym zespół z Stęszewa zainkasował po sobotnim meczu komplet trzech punktów wygrywając potyczkę piłkarską 2:0.

Teraz zespół z Czerniejewa, czeka drugie spotkanie wyjazdowe z rundy rewanżowej. W sobotę 26 marca czerwono-czarni udadzą się do Grodziska  Wlkp. Gdzie o godzinie 15.00 zmierzą się z zespołem Naszej Dyskoboli.

Skład Czarnych Czerniejewo: Marcel Rembowicz, Kacper Łabędzki, Kuba Cierpiszewski, Mikołaj Wawrzyniak (60’ Łukasz Kirkiewicz), Rafał Wawrzyniak, Artur Giżewski (46’ Mikołaj Chmielina), Krzysztof Pawłowski, Patryk Malinger (87’ Patryk Rychły), Daniel Bartkowiak, Bartek Staszewski (81’ Bartosz Kozioł), Kacper Boczkowski