Czarni Czerniejewo wygrywają derby z Zjednoczonymi Trzemeszno

2019-09-01

W ostatnią sobotę sierpnia w Trzemesznie, doszło do bardzo interesującej potyczki piłkarskiej.

Tego dnia w ramach czwartej kolejki ligowej wielkopolskiej V ligi grupy 1 miejscowy zespół Zjednoczonych Trzemeszno, w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego podejmował ekipę Czarnych Czerniejewo. Spotkanie, które toczyło się w dużym ukropie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Czerniejewa w stosunku 2:1. Goście komplet punktów zapewnili sobie dopiero w doliczonym czasie gry gdyż przez większy okres meczu utrzymywał się remis 1:1.

Co do samego przebiegu spotkania derbowego pomiędzy Zjednoczonymi Trzemeszno a Czarnymi Czerniejewo. To goście na prowadzenie 1:0 wyszli dopiero w 21 minucie. Po długim podaniu w wykonaniu Adriana Franczaka, piłkę w polu karnym Zjednoczonych przejął Maciej Lisiecki, który następnie posłał ją wzdłuż bramki na 6 metra do Mateusza Goździaszka. Tak precyzyjnie dogranej piłki w polu karnym gospodarzy nie mógł zmarnować pomocnik Czarnych, który dokładając tylko nogę wpakował ją do bramki swojego rywala. Po tym golu jedna jak i druga drużyna miała kilka okazji do zdobycia bramki lecz w decydujących mementach piłkarzy obu zespołów zawodziła skuteczność strzelecka. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa. W doliczonym czasie gry 45+1 minuty Hubert Hypki nieprawidłowo w własnym polu karnym zatrzymał Dawida Ciążyńskiego i sędzia prowadzący to spotkanie wskazał na ,,wapno”. Podyktowany rzut karny na bramkę w zespole z Trzemeszna zamienił Krzysztof Majchrzak i w meczu było 1:1. Na domiar złego że Czarni Czerniejewo, tuż przed zejściem do szatni stracili bramkę to Hubert Hypki ujrzał za faul na Ciążyńskim bezpośrednio czerwoną kartkę przez co w drugiej połowie drużyna z Czerniejewa, walczyła na boisku w Trzemesznie o korzystny dla siebie wynik już bez jednego zawodnika.

Jeśli chodzi o drugą połowę derbowego spotkania w Trzemesznie, to gospodarze grający o jednego zawodnika więcej niż drużyna z Czerniejewa, od pierwszych minut tej części meczu zwietrzyła okazję do rozstrzygnięcia tej potyczki piłkarskiej na swoją korzyść. Podopieczni Dariusza Kuryły, dwoili się i troili ażeby zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa. Jednak z wypracowanych sytuacji strzeleckich przez gospodarzy nic nie wynikało. Wynik remisowy w sobotnim meczu utrzyma się aż do 90+1 minuty. Wtedy to goście grający w osłabieniu zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa. Prostopadła podanie Macieja Matuszaka w pole karne gospodarzy na gola zamienił Kamil Drahej, który mijając jednego z obrońców Zjednoczonych celnym trafieniem z 12 metra umieścił piłkę w bramce swojego rywala. I spotkanie derbowe zakończyło się zwycięstwem Czarnych Czerniejewo w stosunku 2:1.

Teraz przed zespołami z naszego powiatu gnieźnieńskiego kolejne spotkania mistrzowskie, Zjednoczeni Trzemeszno w dniu 7 września o godzinie 15.00 podejmowani będą w Złotowie przez zespół miejscowej Sparty. Z kolei Czarni Czerniejewo, w piątek 6 września podejmować będą o godzinie 17.45 ekipę Zamku Gołańcz.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Oliwier Kaczmarek, Marcin Hałajczak, Daniel Bartkowiak, Dawid Ciążyński, Bartosz Czarnecki, Sebastian Ferenc (65' Michał Kachniarz), Mikołaj Korzycki, Krzysztof Majchrzak, Patryk Różycki (65' Ery Grzegorski), Hubert Siwa, Kamil Wysocki

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Hubert Hypki, Kuba Cierpiszewski, Adrian Franczak, Piotr Cyrulewski (65’ Kamil Drahejm), Rafał Wawrzyniak (85’ Arkadiusz Juchacz), Karol Jańczak, Maciej Matuszak, Mateusz Goździaszek, Patryk Buczkowski (52’ Krzysztof Pawłowski), Maciej Lisiecki