Czarni Czerniejewo wygrywają pierwsze derby powiatu gnieźnieńskiego!

2017-09-03

W sobotnie popołudnie 2 września w Łubowie, doszło do pierwszych derbów powiatu gnieźnieńskiego w ramach nowego sezonu 2017/2018 w poznańskiej klasie A grupie 1.

Tego dnia miejscowy Piast prowadzony przez Arkadiusza Kościańskiego i zajmujący siódmą pozycję w tabeli ligowej przed trzecią serią zmagań ligowych podejmował jako beniaminek lidera poznańskiej klasy A grupy 1 zespół Czarnych Czerniejewo. Spotkanie, które było bardzo interesującym widowiskiem piłkarskim w wykonaniu obu drużyn zakończyło się zwycięstwem bardziej doświadczonego zespołu z Czerniejewa, który pokonał zespół miejscowego Piasta Łubowo w stosunku 4:0. Była to już druga porażka z rzędu zespołu z Łubowa w trwającym sezonie 2017/2018. Wcześniej tydzień temu łubowianie ulegli na wyjeździe ekipie Phytopharmu Klęka w stosunku 2:1.

Przechodzą jednak do tego co działo się na boisku w Łubowie, podczas sobotniego meczu derbowego pomiędzy miejscowym Piastem a zespołem Czarnych Czerniejewo. To mimo że zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki byli wyżej notowani w ligowej piłkarze z Czerniejewa. To pierwsze minuty spotkania należały do podopiecznych Arkadiusza Kosciańskiego, którzy od pierwszego gwizdka sędziego prowadzącego to spotkanie ruszyli zdecydowanie na bramkę zespołu z Czerniejewa stwarzając sobie dwie wybornie sytuacje strzeleckie, po których mogli prowadzić jedną bramką. Najpierw w 2 minucie, strzał Macieja Adamskiego z 11 metra obronił wyśmienicie dysponowany tego dnia golkiper Czarnych – Piotr Rzepczyński, by ponownie w 6 minucie uratować swoją drużynę od straty gola wygrywając pojedynek sam na sam z Krystianem Grzesiakiem. Z upływem czasu jednak do głosu doszli piłkarze z Czerniejewa, którzy po kilku szybkich kontrach zdobyli dwa gole wychodząc tym samym na prowadzenie 2:0. Wynik sobotniego meczu otworzył w 9 minucie w szeregach czerwono-czarnych Krzysztof Pawłowski, który po wykonywanym rzucie rożnym przez Mateusza Goździaszka z 4 metrów celnym uderzeniem skierował piłkę do bramki gospodarzy. Drugi gol dla zespołu z Czerniejewa, został zdobyty w 36 minucie. Karol Jańczak dograł piłkę w pole karne gospodarzy do niepokrytego Mariusza Sawickiego a ten prawie z pozycji leżącej skierował ją pod poprzeczkę bramki Piasta Łubowa strzeżonej tego dnia przez Alana Piechowiak, który jeszcze w poprzednim sezonie bronił barw beklasowej Fary Pelikan Żydowo. A że więcej obu drużynom do końca pierwszej połowy nie udało się zdobyć to do szatni zespół z Czerniejewa schodził prowadząc 2:0.

Po zmianie stron obraz gry na boisku w Łubowie, nie uległ znaczącej zmianie. Miejscowi dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku poprzez konstruowanie akcji, które najczęściej kończyli celnymi strzałami na bramkę swojego rywala . Z kolei przeciwnicy Piasta nastawili się na szybkie kontrataki wyprowadzana z własnego pola karnego. Taka konsekwentna gra zespołu z Czerniewa od pierwszych minut drugiej połowy, przyniosła efekt w postaci zdobytego trzeciego gola bardzo szybko. W 48 minucie po dośrodkowaniu Patryka Buczkowskiego bramkarza gospodarzy z 7. metra pokonał Mariusz Sawicki. Na kolejnego gola zdobytego przez zespół z Czerniejewa, kibice zgromadzeni na stadionie w Łubowie musieli czekać aż do 74. Wtedy to Maciej Lisiecki wykonywał rzut wolny po faulu na Patryku Buczkowskim a uderzona piłka przez niego z odległości 17. metra wpadła do bramki z Łubowa. Wcześniej przed egzekwowanym rzutem wolnym boisko musiał jednak opuścić w szeregach Piasta Łubowo – Przemysław Wolniewicz, który za drugą żółtą kartkę ujrzał kartonik koloru czerwonego i miejscowi mecz kończyć w dziesiątkę. W sobotnim meczu goście mogli w końcówce meczu zdobyć jeszcze jedną bramkę, lecz podyktowany rzut karny w 82 minucie na gola nie zamienił grający trener Maciej Lisiecki gdyż jego strzał z 11. metra zdołał wybronić golkiper miejscowych Alan Piechowiak. Co do zespołu Piasta Łubowo, to jak wcześniej pisaliśmy dążyli oni przez całą drugą połowę do zmiany niekorzystnego rezultatu meczu jednak oddane strzały na bramkę Czarnych Czerniejewo w sytuacjach stuprocentowych przez Patryka Kanclerza czy Filipa Adamskiego nie zostały zamienione na bramki. Ostatecznie Czarni Czerniejewo, w pierwszych derbach powiatu gnieźnieńskiego w sezonie 2017/2018 w poznańskiej klasie A grupie 1 a będzie jeszcze ich kilka pokonali Piast Łubowo w stosunku 4:0.

Skład Piasta Łubowo: Alan Piechowiak, Arkadiusz Wiśniewski ( 75’ Adrian Wachoń), Paweł Kulczak, Łukasz Reszelewski, Przemysław Wolniewicz, Damian Grzesiak, Artem Zakharov (63’ Karol Szwajcowski) , Kamil Maciejewski (60’ Filip Adamski), Krystian Grzesiak (75’ Michał Kanclerz), Patryk Kanclerz, Maciej Adamski (80’ Kamil Balicki)

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński (75’ Damian Nowaczyk), Rafał Wawrzyniak, Krzysztof Pawłowski (75’ Bartosz Kozioł), Bartosz Kubalewski (70’ Alan Tomaszewski), Jakub Cierpiszewski, Maciej Lisiecki, Patryk Buczkowski (823’ Karol Niemczewski), Karol Jańczak (75’ Mateusz Jaworski), Filip Budasz, Mateusz Goździaszek, Mariusz Sawicki (70’ Dominik Jabkiewicz)

Kolejne spotkania mistrzowskie w ramach poznańskiej klasy A grupy 1 oba zespoły rozegrają 9 września. Zespół Czarnych Czerniejewo, w ramach kolejnych derbów powiatu gnieźnieńskiego podejmować będzie ekipę Pelikan Niechanowo. Z kolei Piast Łubowo uda się na spotkanie wyjazdowe , w którym w Luboniu zmierzy się z miejscową Stellą.