Czarni Czerniejewo z kolejnym kompletem punktów!

2018-09-16

Beniaminek poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód zespół Czarnych Czerniejewo, po raz piąty z rzędu w trwającej rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 zapisał na swoim koncie komplet punktów.

W sobotę 15 września podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, udali się do Poznania gdzie w ramach piątej kolejki mistrzowskiej podejmowani byli przez zespół IKP Olimpii. Czerwono-czarni z Poznania, wrócili na tarczy odnosząc piąte zwycięstwo z rzędu. Sobotni mecz, który był bardzo zaciętym pojedynkiem piłkarskim w wykonaniu obu drużyn zakończył się wynikiem 3:1 dla Czarnych Czerniejewo. Podopieczni Macieja Lisieckiego, na prowadzenie 1:0 wyszli już w 13 minucie. Prostopadłe podanie od Mateusza Goździaszka wykorzystał Kamil Draheim, który bramkarza gospodarzy przelobował z 16 metra. W 16 minucie goście z Czerniejewa prowadzili już 2:0. Tym razem gola dla czerwono-czarnych zdobył grający trener Maciej Lisiecki, pokonując  golkipera Olimpii z wykonywanego rzutu wolnego z odległości 35 metra. Po zdobytej drugiej bramce czerwono- czarni mieli jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia swojego prowadzenia. Najdogodniejszą zmarnował Mariusz Sawicki, będący w sytuacji sam na sam z golkiperem Olimpii Poznań. A że w pierwszej połowie więcej bramek już nie padło tym samym zespół z Czerniejewa, schodził na przerwę prowadząc z gospodarzami 2:0. Po zmianie stron kibice oglądający poczynania na boisku w wykonaniu obu drużyn na kolejne bramki musieli czekać aż do 89 minuty. Wtedy to za sprawą zdobytego gola samobójczego przez jednego z piłkarzy Olimpii Poznań zespół z Czerniejewa podwyższył swoje prowadzenie na 3:0. Wynik końcowy meczu został ustalony w 90 minucie po honorowej bramce zdobytej przez zawodnika Olimpii Poznań.  Tym samym spotkanie zakończyło się zwycięstwem Czarnych Czerniejewo w stosunku 3:1.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk - Karol Jańczak, Jakub Cierpiszewski, Rafał Pietrowski, Krzysztof Pawłowski, Rafał Wawrzyniak (89 Bartosz Kozioł), Piotr Cyrulewski (30’ Patryk Buczkowski), Kamil Draheim, Mariusz Sawicki, Mateusz Goździaszek (90’ Filip Budasz), Maciej Lisiecki