Czarni Czerniejewo z następnym kompletem punktów!

2020-10-18

Na mecz XII kolejki wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 1, zespół Czarnych Czerniejewo udał się w sobotę 17 października do Wronek gdzie był podejmowany przez tamtejszą ekipę Błękitnych.

Czerwono-czarni wyjazd do Wronek, zaliczą do bardzo udanego gdyż po dość zaciętym przebiegu meczu zakończyli go zwycięstwem pokonując zespół miejscowych Błękitnych w stosunku 2:1. Trzecie zwycięstwo z rzędu drużynie z Czerniejewa, nie przyszło jednak łatwo gdyż przez pierwsze 25 minut pierwszej połowy to gospodarze mieli więcej z gry stwarzając sobie sytuacje strzeleckie do zdobycia bramki. Po takiej jednej sytuacji strzeleckiej gospodarze w 15 minucie gry wyszli na prowadzenie 1:0. Po ewidentnym błędzie linii obrony Czarnych strzałem z 16 metra golkipera czerwono-czarnych Tomasza  Roszyka pokonał w zespole miejscowym Kamil Bzdziel. W 30 minucie gospodarze mogli prowadzić różnicą dwóch goli lecz pojedynek sam na sam z zawodnikiem z Wronek wygrał zdecydowanie golkiper Czarnych – Tomasz Roszyk. Z upływem jednak czasu przewaga gospodarzy zmalała i do głosu doszli zawodnicy grającego trenera Czarnych Czerniejewo – Macieja Lisieckiego co przełożyło się to na zdobytą bramkę. W 41 minucie do stanu 1:1 w zespole z Czerniejewa doprowadził Mateusz Goździaszek, który po minięciu dwóch zawodników gospodarzy strzałem z 25 metra umieścił piłkę w samym okienku bramki Błękitnych Wronek. A że do końca pierwszej połowy obu zespołom nie udało się już zdobyć bramek to na przerwę schodziły remisując z sobą 1:1.

Po zmianie stron inicjatywa na boisku należała już tylko do zespołu z Czerniejewa, który w tej części gry wypracował sobie więcej sytuacji strzeleckich na zakończenie sobotniego spotkania zwycięstwem. Czerwono-czarni, trzeci komplet punktów przy znacznej swojej przewadze zapewnili sobie dopiero w końcówce spotkania. W 84 minucie bramkę na 2:1 dla Czarnych Czerniejewo, po minięciu trzech zawodników gospodarzy strzałem z ostrego konta zdobył Mateusz Goździaszek. Wynik ten utrzymał się do końca sobotniego meczu i Czarni Czerniejewo w drogę powrotną do domu wracali w szampańskich nastrojach z odniesionego trzeciego zwycięstwa z rzędu. Po tym wygranym spotkaniu Czerni Czerniejewo, w tabeli plasują się na wysokim 5 miejscu z zdobytymi 12 meczach 20 punktami.

A już w najbliższą sobotę 24 października Czarni Czerniejewo, rozegrają kolejne swoje spotkanie mistrzowskie. O godzinie 15.00 czerwono-czarni na własnym terenie zmierzą się z ekipą Concordii Murowana Goślina. Spotkanie te jak i pozostałe do zakończenia rundy jesiennej odbywać będą się bez udziału publiczności.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Bartosz Kozioł (68’ Paweł Zieliński), Jakub Cierpiszewski, Adrian Franczak, Krzysztof Pawłowski, Bartosz Antkowiak, Rafał Wawrzyniak, Daniel Bartkowiak, Maciej Matuszak (10 ‘ Piotr Cyrulewski), Mateusz Goździaszek, Maciej Lisiecki.