Czarni Czerniejewo zagrają w kolejnej rundzie PP

2017-09-06

W środowe popołudnie 6 września w Żydowie na tamtejszym boisku piłkarskim doszło do drugiej rundy Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego.

Do walki o awans do finału 1/32 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego stanęły naprzeciwko siebie dwie drużyny z gminy Czerniejewo. Występujący w roli gospodarza zespół Lidera Szczytniki Czerniejewskie na co dzień walczący o punkty w poznańskiej klasie B grupy 1 podejmował Czarnych Czerniejewo lidera poznańskiej klasy A grupy 1. Goście do środowego meczu przystąpili bez pięciu podstawowych swoich graczy Mateusza Goździaszka, Krzysztof Pawłowskiego, Mariusza Sawickiego, Jakuba Cierpiszewskiego i Bartosza Kubalewskiego co miało znamienny wpływ na grę zmienników na boisku oraz końcowy wynik spotkania. Wprawdzie podopieczni Macieja Lisieckiego środową potyczkę rozstrzygnęli na swoja korzyść wygrywając ją 4:3 jednak zwycięstwo i awans do 1/32 PP szczebla okręgu poznańskiego wcale łatwo czerwono-czarnym nie przyszedł, gdyż cel ten został osiągnięty po bardzo wyrównanej walce na boisku w Żydowie z ekipa Lidera Szczytnik Czerniejewskich.

Po dość wyrównanym początku środowego meczu w wykonaniu obu drużyn pierwsza bramka w tym pojedynku piłkarskim została zdobyta w 15 minucie przez zespół Czarnych Czerniejewo, który tym samy wyszedł na prowadzenie 1:0. Sławomir Staniszewski obsłużył celnym podaniem z egzekwowanego rzucie wolnego stojącego w polu karnym Karola Niemczewskiego a ten z 4 metra posłał futbolówkę do bramki gospodarzy. Była to jedyna zdobyta bramka w pierwszej części spotkania mimo że piłkarze obu drużyn mieli kilka sytuacji strzeleckich do zdobycia kolejnych.
O wiele więcej działo się w drugiej połowie środowego meczu pomiędzy Liderem Szczytniki Czerniejewskie a Czarnymi Czerniejewo. W tej części padło aż sześć bramek trzy zdobyli gospodarze i tyle samo goście. Zaraz po wznowieniu gry w 50 minucie na 2:0 prowadzenie Czarnych Czerniejewo, podwyższył zdobytym golem samobójczym w ekipie gospodarzy Patryk Cichowicz. Pięć minut później było w meczu 2:1 dla Czerniejewa. Gola kontaktowego dla gospodarzy zapisał na swoim koncie Mateusz Skwarek, który po zagraniu piłki w pole karne gości przez Mateusza Chodynieckiego pokonał bramkarza z Czerniejewa – Damiana Nowaczyka uderzając futbolówkę głowa. W 55 minucie to czerwono-czarni cieszyli się z zdobytego gola numer trzy po którym prowadzili 3:1. Prostopadłe podanie od Sławomira Staniszewskiego wykorzystał Bartosz Jaworski, który pokonał bramkarza gospodarzy Mateusza Boguckiego w sytuacji sam na sam. Gospodarze na straconą trzecią bramkę odpowiedzieli celnym trafieniem w 76 minucie, kiedy to Mateusz Skwarek pokonując Damiana Nowaczyka zmniejszył ponownie prowadzenie gości do 3:2. Lider jednak z zdobytej drugiej bramki nie cieszył się zbyt długo gdyż w 85 minucie czerwono-czarni zapisali na swoim koncie gola numer cztery i było 4:2 dla Czarnych. Gola na swoim koncie zapisał w ekipie gości Filip Budasz, który bramkarza gospodarzy pokonał w sytuacji sam na sam z nim wykorzystując dograną piłkę przez Patryka Buczkowskiego. I kiedy wydawało się że była to ostatnia bramka w całym meczu gospodarze na minutę przez zakończeniem tej potyczki piłkarskiej zdobyli trzeciego gola, a autorem jego okazał się Dawid Kierzek. Ostatecznie po dość wyrównanym przebiegu mecz zakończył się zwycięstwem Czarnych Czerniejewo w stosunku 4:3 przez co to ten zespół zagra w 1/32 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego. Do tego spotkania dojdzie 20 września w Czerniejewie a rywalem podopiecznych Macieja Lisieckiego będzie ekipa SKS 13 Poznań.

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewskie: Mateusz Bogucki, Piotr Miczuga, Dominik Kierzek,. Przemysław Jacek, Mateusz Chodyniecki, Artur Harwaziński (52’ Corrado Wiernowolski), Adrian Łucki (59 Bartłomiej Jacek), Kacper Kostrzyński, Dawid Kierzek, Mateusz Skwarek, Patryk Cichowicz (56’ Wojciech Bednarz,

Skład Czarnych Czerniejewo: Damian Nowaczy, Karol Niemczewski (65’ Maciej Lisiecki), Piotr Cyrulewski, Krzysztof Przybylski, Dominik Jabkiewicz (65’ Patryk Buczkowski), Maciej Bogucki (55’ Bartosz Jaworski), Bartosz Kozioł (65’ Rafał Wawrzyniak), Alan Tomaszewski, Damian Jalowski, Szymon Kordylas (65’ Filip Budasz), Sławomir Staniszewski