Czarni Czerniejewo zajmują szóste miejsce w halowym turnieju noworocznym we Wrześni

2018-01-08

Mimo że okres przygotowawczy piłkarzy z niższych ligi piłkarskich z powiatu gnieźnieńskiego do rundy rewanżowej sezonu 2017/2018 jeszcze się nie rozpoczął to jednak, niektóre zespoły biorą już udział w ramach wstępnych przygotowań do niego w turniejach halowej piłki nożnej pięcioosobowej.

Tak jest u jednego z przedstawicieli naszego regionu Czarnych Czerniejewo na co dzień walczących o punkty w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1. Zespół z Czerniejewa mimo że przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczną dopiero 20 stycznia. To piłkarze tej drużyny skorzystali z zaproszenia wzięcia udziału w turnieju halowej piłki pięcioosobowej we Wrześni, który został zorganizowany w święto trzech króli czyli 6 stycznia. Do rozgrywek doszło we wrzesińskiej hali WOSR przy ulicy Szkolnej 1. 
 
Oprócz zespołu Czarnych Czerniejewo, w pierwszym turnieju ROYAL FOX CUP seniorów o Puchar Dyrektora Wrzesinskich Obiektów Sportowo Rekreacyjnych walczyły jeszcze pięć zespołów a mianowicie  - TRENERZY FOXa, Huraganu Pobiedziska, Victorii Września, IKP Olimpia Poznań oraz Lechii Kostrzyn. Wymienione wyżej zespoły podzielone zostały przez organizatorów  na dwie grupy A i B. W grupie A o punkty turniejowe walczyły zespoły: Trenerzy FOXa , Huragan Pobiedziska  i Lechia Kostrzyn. Z kolei grupę B utworzyły drużyny: Czarni Czerniejewo, Victoria Września i Olimpia Poznań. W pierwszym etapie zespoły rozgrywały spotkania systemem ,,każdy z każdym” potem doszło do spotkań półfinałowych a końcowym momentem rozgrywek były mecze o końcowe miejsca w całym turnieju. 
 
Ostateczni po kilku godzinnej rywalizacji piłkarskiej pierwsze miejsce zajęła ekipa Olimpii Poznań pokonują w wielkim finale zespół Vitcorii Września w stosunku 5:0. Trzecie miejsce zajęła ekipa Trenerzy FOXa, która w małym finale ograła Huragan Pobiedziska 8:4. Zespół Czarnych Czerniejewo został sklasyfikowany na szóstym miejscu. 
 
Organizatorem turnieju w halowej piłce nożnej pięcioosobowej o puchar Dyrektora Wrzesińskich Obiektów Sportowo – Rekreacyjnych jest wrzesińska szkółka piłkarska Fox. 
 
Oto poszczególne wyniki:
 
Grupa A
Trenerzy FOXa - Huragan Pobiedziska 6:1
 
Huragan Pobiedziska - Lechia Kostrzyn 4:2
 
Trenerzy FOXa - Lechia Kostrzyn 7:3
 
Grupa B
Czarni Czerniejewo - Victoria Września 1:3
Bramka dla Czerniejewa: Damian Grzesiak 
 
Olimpia Poznań - Victoria Września 2:2
Olimpia Poznań - Czarni Czerniejewo 6:5
 
Bramki dla Czerniejewa: Krzysztof Pawłowski x2, Tomasz Budasz, Patryk Buczkowski i Damian Grzesial 
 
Półfinały
Trenerzy FOXa - Olimpia Poznań 3:3 karne 2:3
 
Victoria Września - Huragan Pobiedziska 4:2
 
Mecz o V miejsce 
Czarni Czerniejewo - Lechia Kostrzyn 1:2
 
Mecz o III miejsce 
Trenerzy FOXa - Huragan Pobiedziska 8:4
 
Finał 
Olimpia Poznań - Victoria Września 0:5
 
Nagrody zespołowe 
I miejsce bon 500zl od firmy JOMA – Olimpia Poznań 
II miejsce bon 300zl od firmy ZINA – Victoria Września 
III miejsce bon 200zl od firmy ZINA – Trenerzy FOCXa
 
Nagrody indywidualne:
Król strzelców - Jakub Groszkowski
Najlepszy bramkarza - Tobiasz Nowicki
Najlepszy zawodnik - Konrad Zadrowicz  
 
Roman Strugalski 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,czarni-czerniejewo-zajmuja-szoste-miejsce-w-halowym-turnieju-noworocznym-we.html