Czarni Czerniejewo zakończyli przygodę z Pucharem Polski!

2019-10-09

We wtorek 8 października lider wielkopolskiej V ligi grupy 1 drużyna Czarnych Czerniejewo, udała się do Lubonia gdzie w ramach 1/4 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego była podejmowana przez zespół miejscowej Stelli występującej w rozgrywkach wielkopolskiej klasie okręgowej grupie 3.

Mimo że faworytem tej potyczki piłkarskiej byli jeszcze przed rozpoczęciem wtorkowego meczu podopieczni Macieja Lisieckiego. To jednak po bardzo zaciętym spotkaniu zespół z Lubonia przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę pokonując grających w dość okrojonym składzie Czarnych Czerniejewo w stosunku 1:3. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli w 25 minucie. Strzał na bramkę gości z 16 metra oddał jeden z piłkarzy z Lubonia. Wprawdzie golkiper Czarnych – Tomasz Roszyk wybronił uderzoną piłkę lecz przy dobitce Daniela Barana był już bezradny. W 35 minucie czerwono-czarni mogli doprowadzić do remisu i mecz rozpoczął by się od nowa gdyby po uderzenie piłki przez Kamila  Drahejma ta wpadła do bramki gospodarzy a nie została wybita z linii bramkowej przez jednego z obrońców Lubonia. Kolejną sytuację strzelecką do doprowadzenia do remisu czerwono-czarni mieli w 40 minucie. Grający trener Czarnych – Maciej Lisiecki, znalazł się w sytuacji szam na sam z golkiperem gospodarzy lecz przegrał on ten pojedynek z nim posyłając piłkę z bliskiej odległości wprost w niego. A że wynik nie uległ już zmianie do końca pierwszej połowy to Stella Luboń na przerwę schodziła prowadząc 1:0.

O porażce i o tym że zespół Czarnych Czerniejewo, zakończy swoją przygodę z Pucharem Polski szczebla okręgu poznańskiego na 1/4 finału tych rozgrywek zadecydowała druga odsłona wtorkowego meczu. W 63 minucie padła druga bramka dla gospodarzy, po której to prowadzili już 2:0. Gola na swoim koncie wśród miejscowych zapisał Daniel Smulkowski. Pięć minut później goście mogli zdobyć gola kontaktowego, po którym mogli mieć jeszcze nadzieje na korzystny wynik gdyby podyktowany rzut karny wykorzystał Maciej Lisiecki, który wcześniej był faulowany w polu karnym Stelli Luboń. To co nie udało się Lisieckiemu wcześniej udało się już w 75 minucie Rafałowi Wawrzyniakowi. Pomocnik czerwono-czarnych wykorzystał podanie od Macieja Lisieckiego pokonując golkipera gospodarzy uderzając piłkę z powietrza z 8 metra. Zespół z Lubonia swoje zwycięstwo i udział w 1/2 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego przypieczętował w 80 minucie. Bramkę na 3:1 dla gospodarzy zdobył w sytuacji sam na sam z golkiperem gości Tomaszem Roszykiem zdobył Alain Ngamayama. Tym samym drużyna Czarnych Czerniejewo, odpadła z dalszej rywalizacji pucharowej.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Mateusz Kuliński, Filip Budasz, Bartosz Antkowiak, Rafał Wawrzyniak, Piotr Cyrulewski, Arkadiusz Juchacz, Karol Jańczak, Jakub Cierpiszewski, Kamil Drahejm, Maciej Lisiecki,

Z ławki weszli: Hubert Hypki i Adrian Franczak.