Czarni Czerniejewo znowu wygrywają!!!

2015-05-02

W piątek 1 maja w Czerniejewie miejscowa drużyna Czarnych, w ramach zmagań piłkarskich poznańskiej klasy A grupy 1 rozegrała szóste swoje spotkanie w rundzie rewanżowej trwającego sezonu 2014/2015.

Przeciwnikiem podopiecznych Bartłomieja Figasa, przed własną publicznością była drużyna Juranda Koziegłowy. Po ubiegłotygodniowej wyjazdowej porażce czerwono-czarnych z liderem aklasowych rozgrywek drużyną Wiary Lecha w stosunku 2:0. Kibice czerniejewskiej drużyny, którzy przybyli zobaczyć w akcji w piątkowe popołudnie zawodników Czarnych, zadawali sobie z pewnością czy podopieczni Bartłomieja Figasa zdołali pozbierać się po ubiegłotygodniowej porażce z Wiarą Lecha. I mecz z bezpośrednim sąsiadem z ligowej tabeli zdołają rozstrzygnąć na swoją korzyść. Czerwoni-czarni, piątkowe spotkanie wygrali zdecydowanie 3:1, czym potwierdzili że nadal walczą o jak najwyższą pozycję w ligowej tabeli na zakończenie sezonu 2014/2015 w poznańskiej A klasy grupy 1.

Wracając jednak do tego co działo się na boisku w Czerniejewie w spotkaniu trzeciej drużyny Czarnych z czwartą ekipą zmagań aklasowych Jurandem Koziegłowy. To gospodarze od samego początku meczu starali się jak najszybciej zdobyć bramkę dającą im prowadzenie w meczu. Cel ten został osiągnięty przez czerwono-czarnych, dopiero po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy. W 30 minucie podopieczni Bartłomieja Figasa wyszli na prowadzenia 1:0 po golu zdobytym głową z 5. metra  przez Mateusza Jaworskiego, którego obsłużył Dawid Maćkowiak. Goście z Koziegłów do remisu mogli doprowadzić w 40 minucie, jednakże czerniejewian od utraty bramki uratował po strzale jednego z zawodników gości z 8. metra słupek własnej bramki. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem zespołu z Czerniejewa w stosunku 1:0.

Po zmianie stron, dziesięć minut po wznowieniu gry gospodarze prowadzili już z swoim rywalem 2:0. Damian Szczepaniak dośrodkował piłkę w pole karne gości a Dawid Maćkowiak z 6. metra celnym uderzeniem z głowy umieścił ją w bramce Koziegłów. W 70 minucie została zdobyta trzecia bramka dla Czarnych Czerniejewo, po której prowadzili zdecydowanie z swoim rywalem 3:0. Po szybkiej akcji Damiana Szczepaniaka, który następnie dograł piłkę do Rafała Półtoraka a ten z kolei futbolówkę dograł w pole karne gości do stojącego na 5. metrze Wojciecha Dederko. Obrońca gospodarzy długo nie zastanawiając się posłał piłkę w stronę bramki z Koziegłów. Decyzja Dederko okazała się trafiona gdyż futbolówka wpadła do bramki gości. Pięć minut po zdobycia trzeciego gola zespół z Czerniejewa mógł zdobyć czwartego gola. Tak się jednak nie stało gdyż po uderzeniu piłki z 10. metra przez Damiana Szczepaniaka, futbolówkę zmierzającą do pustej bramki gości zdołał wybić z linii bramkowej jeden z zawodników drużyny z Koziegłów. I kiedy wydawało się że bez straty gola zakończy się spotkania dla zespołu z Czerniejewa. W 80 minucie jeden z piłkarzy goście, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem czerwono-czarnych Damianem Nowaczykiem, zdołał futbolówkę umieścić w bramce gospodarzy. Tym samym goście zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 3:1 a że więcej bramek w meczu oba zespoły nie zdobyły tym samym mecz zakończył się takim rezultatem.

Skład  Czarnych Czerniejewo: Damian Nowaczyk, Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Mateusz Jaworski, Rafał Półtorak, Maciej Bogucki, Wojciech Dederko (77’ Zbigniew Stuczyński), Norbert Szklarz (81’ Sławomir Staniszewski), Dawid Maćkowiak (65’ Patryk Malinger), Rafał Wawrzyniak, Damian Szczepaniak  (81’ Zbigniew Kościański)

Następne spotkanie zespół Czarnych Czerniejewo, rozegra dopiero 17 maja, kiedy to będzie gościł w Środzie Wielkopolskiej gdzie będzie podejmowany przez miejscowy zespół rezerw Polonii. Wcześniej w weekend 9-10 maja drużyna z  Czerniejewa zaliczy przymusową pauzę w wyniku wycofania się przed rundą rewanżową drużyny KS Gniezno. Tym samym podopieczni Bartłomieja Figasa komplet punktów w wyniku przyznanego walkowera 3:0 zainkasują na swoim koncie bez gry.

Niepełne wyniki 19 kolejki - 1-3 maja
Las Puszczykowo 3-0 KS Gniezno (wo)
LKS Kicin - Clescevia Kleszczewo 20 maja, 18:00
Maratończyk Brzeźno 4-4 Orkan Jarosławiec
KS Łopuchowo 11-2 Przemysław Poznań
Pogoń Książ Wielkopolski - Zawisza Dolsk 3 maja, 17:00
Polonia II Środa Wielkopolska 2-3 Wiara Lecha Poznań
Czarni Czerniejewo 3-1 Jurand Koziegłowy