Czarny weekend w wykonaniu bklasowców

2020-09-27

Siódmą kolejkę ligową z nowego sezonu 2020/2021 wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4, mają za sobą trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo, Wełnianka Kiszkowo oraz Lider Szczytniki Czerniejewskie.

W zakończonych spotkaniach mistrzowskich w miniony weekend 26-27 września nasze zespoły reprezentujące powiat gnieźnieński w rozgrywkach z najniższej klasy piłkarskiej nie zdobyły punktów gdyż wszystkie spotkania z ich udziałem zakończyły się porażkami.

Lider Szczytniki Czerniejewskie - Jadwiżański KS Poznań 0:2

Drugą z rzędu porażkę na swoim koncie  w sobotę 26 września zapisali w rozgrywkach wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4 piłkarze Lidera Szczytniki Czerniejewskie. Podopieczni Ireneusza Furmaniaka, po dość przeciętnym spotkaniu ulegli w Żydowie bo tam Lider Szczytniki Czerniejewskie rozgrywa swoje mecze ekipie Jadwiżański KS Poznań w stosunku  0:2 remisując do przerwy bezbramkowo z swoim rywalem. O porażce Lidera Szczytnik Czerniejewskich zadecydowała druga połowa sobotniego meczu. Najpierw goście na prowadzenie wyszli w 57 minucie po bramce zdobytej przez Wiktora Paczeka. A w 72 minucie zdobytym drugim golem prze Adriana Łuckiego ustalili końcowy wynik meczu na 2:0 dla Jadwiżański KS Poznań. Co do piłkarzy Lidera Szczytniki Czerniejewskie, to mieli oni zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramek lecz w decydującym momencie zawodziła podopiecznych Ireneusza Furmaniaka skuteczność strzelecka

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewskie: Dominik Roszyk, Dominik Jabkiewicz, Mateusz Chodyniecki, Patryk Cichowicz, Piotr Grześkowiak (85' Jacek Sadecki), Łukasz Kaczmarek, Dawid Kierzek (65' Dominik Kierzek (), Przemysław Kuzak (75' Dawid Szejna), Marcin Piechocki, Krystian Szałek, Mikołaj Śrama (65' Marcin Rozum)

Kolejny mecz:
LKS Kicin - Lider Szczytniki Czerniejewskie     3 października, 16:00

Patriot Mieścisko – Fara Pelikan Żydowo 3:0

Do sporej niespodzianki z udziałem Fary Pelikan Żydowo, doszło w sobotę 26 września w Mieścisku. Tamtejszy ausajder ligowej tabeli miejscowy zespół Patriota pokonał trzecią ekipę rozgrywek Farę Pelikan Żydowo i to dość gładko bo aż 3:0. Gospodarze prowadzenie w meczu 1:0 objęli w 10 minucie po golu zdobytym przez  Łukasz Witczaka. Tuz przed zejściem na przerwę miejscowi zdobyli kolejne dwa gole. Najpierw na 2:0 prowadzenie zespołu z Mieściska podwyższył Filip Stefański a wynik pierwszej połowy 3:0 dla Patriota ustalił w doliczonym czasie gry 45+1 Łukasz Witczak. Po przerwie żadnej drużynie nie udało zdobyć się już bramki chociaż okazję ku temu mieli piłkarze z Żydowa. I ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Patriota Mieścisko w stosunku 3:0 nie byle z kim tylko drugim wiceliderem ligowej tabeli.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Kacper Krotofil, Denis Raczak (87' Hubert Kamyszek), Marcin Maciejewski, Kacper Krotofil, Miłosz Kostecki, Bartosz Kaczmarek, Dawid Gąciarz (46' Dawid Gierałka), Wojciech Żabierek, Karol Stein (46' Kamil Dolata), Łukasz Sieczkarek (69' Mateusz Sypniewski), Dawid Rożewski, Mateusz Pućka

Fara Pelikan Żydowo - KS Uchorowo     3 października, 16:00

KS Łopuchowo – Wełnianka Kiszkowo 5:1

Podobnie jak dwa wcześniejsze zespoły z naszego powiatu Lider Szczytniki Czerniejewskie i Fara Pelikan  Żydowo, również porażką zakończyło się spotkanie wyjazdowe Wełnianki Kiszkowo, która uległa na wyjeździe w niedzielę 27 września drużynie KS Łopuchowo w stosunku 5:1. O zdecydowanej porażce drużyny z Kiszkowa zadecydowała druga połowa. Pierwsza bowiem zakończyła się skromnym prowadzeniem gospodarzy 1:0 po golu zdobytym w 24 minucie przez Mateusza Nowiak. Pozostałe już bramki w ilości czterech dla KS Łopuchowo jak i jednej dla Wełnianki Kiszkowo zostały już zdobyte w drugiej połowie. W 54 minucie gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie do 2:0 po bramce zdobytej przez Marcina Bejma. Sześć minut później gospodarze cieszyli się z zdobytej trzeciej bramki. Tym razem golkipera z Kiszkowa pokonał Krystian Tarnowski. Jedyną  bramkę w całym meczu kiszkowianie zdołali zdobyć w 64 minucie. Bramkarza gospodarzy pokonał z egzekwowanego rzutu wolnego bezpośrednio Kamil Kasprzak. W tym momencie Wełnianka Kiszkowo przegrywała 1:3. I kiedy wydawało się  że gospodarze zakończyli zdobywanie bramek i mecz zakończy się takim rezultatem. W 74 minucie prowadzenie łopuchowian na 4:1 podwyższył Adam Rybarczyk a wynik końcowy meczy 5:1 KS Łopuchowa ustalił w 81 minucie zdobyciem piątej bramki Mateusz Nowik.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Robert Priebe, Eryk Charliński (65' Bartłomiej Występski), Krzysztof Ćwiek (77' Wajszczak (77'), Kamil Kasprzak, Kamil Kupidura (86' Bartosz Krzyżanowski), Kacper Ostojewski, Krzysztof Podlewski (88' Bartosz Krzyżanowski), Adam Sawicki (82' Mikołaj Sałata), Hubert Todorowski, Daniel Wojnowski, Maciej Występski (70' Mateusz Chełmikowski)

Wełnianka Kiszkowo - Patriot Mieścisko     3 października, 16:00

Opracowanie – Roman Strugalski + foto / Szersza relacja fotograficzna z meczu Lider Szczytniki Czerniejewskie - Jadwiżański KS Poznań – TUTAJ