Czerniejewo pauzowało a w Niechanowie grało z Witkowem

2022-05-23

Swoje kolejne spotkania z rundy rewanżowej mają za sobą zespoły z powiatu gnieźnieńskiego w ramach wielkopolskiej V lidze Red Box grupy 2 sezonu 2021/2022.

Tym razem z trójki naszych przedstawicieli w tej grupie do walki o punkty ligowe przystąpiły tylko dwa zespoły. Czarni Czerniejewo bowiem zaliczyli przymusową pauzę w wyniku odwołanego meczu wyjazdowego z GKS Dopiewem z powodu barków kadrowych przenosząc ten pojedynek piłkarski na 21 czerwca. W jedynym spotkaniu z udziałem naszych przedstawicieli w niedzielę 22 maja w Niechanowie doszło do spotkania derbowego powiatu gnieźnieńskiego. Tego dnia miejscowy Pelikan podejmował zespół za miedzy Vitcovię Witkowo. Górą okazali się piłkarze z Niechanowa. Ale po kolei.

Pelikan Niechanowo – Vitcovia Witkowo 2:1.

Jak wcześniej informowaliśmy w niedzielę 22 maja w Niechanowie w ramach dziesiątej kolejki ligowej rozgrywek wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 2 a 25 całego sezonu 2021/2022 doszło do pojedynku piłkarskiego na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego. Miejscowy Pelikan tego dnia podejmował na swoim terenie zespół za miedzy Vitcovię Witkowo. Jak dobrze wiemy w takie konfrontacje piłkarskie rządzą się zawsze  swoimi prawami i tak też było tym razem. Zwycięsko z tej konfrontacji piłkarskiej wprawdzie wyszli gracze z Niechanowa, którzy komplet punktów po ostatnich trzech porażkach z rzędu zapisali na swoim koncie dopiero w doliczonym czasie gry. W podstawowym czasie w meczu derbowym był remis 1:1 i dopiero bramka zdobyta przez niechanowian w 90+3 minucie sprawiła że mecz zakończył się zwycięstwem Pelikana w stosunku 2:1. Co do samego przebiegu niedzielnego spotkania derbowego pomiędzy Pelikanem Niechanowo a Vitcovią Witkowo. To pierwsza bramka, która to otworzyła wynik tej potyczki piłkarskiej padła dopiero w 37 minucie. Gola zdobyli niechanowianie wychodząc nim na prowadzenie 1:0 a autorem bramki w szeregach zielono-czarnych przy asyście Patryka Jarzyńskiego okazał się Adrian Łudzki. Wynik ten utrzymał się do przerwy przez co Pelikan Niechanowo, schodził do szatni prowadząc z swoim rywalem 1:0. Po zmianie stron początek drugiej połowy dla Pelikana Niechanowo, okazał się doszyć niefortunny. W 67 minucie bowiem zielono-czarni stracili bramkę po golu samobójczym Huberta Mielcarka, który notabene jeszcze w poprzedniej rundzie jesiennej bronił barw Votcovii Witkowo. Tą bramką witkowianie prowadzenie przez Stanisława Drozda doprowadzili do stanu 1:1 a zdobyty gol przez biało-niebieskich lecz nie przez zawodnika tej drużyny był pierwszą bramka jaką Vitcovia Witkowo zapisała na swoim koncie od początku rundy rewanżowej. Wynik remisowy utrzymał się do końca podstawowego czasu gry chociaż jedna jak i druga drużyna miała okazję do zdobycia bramki dającej jednej jak i drugiemu zespołowi zwycięstwo w tym spotkaniu derbowym. Jak wspominaliśmy wcześniej Pelikan Niechanowo szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił dopiero w doliczonym czasie gry. W 90+3 minucie bramkę za trzy punkty zdobył dla zielono-czarnych Patryk Jarzyński. I mecz zakończył się zwycięstwem Pelikana Niechanowo w stosunku 2:1. Porażka Vitcovii Witkowo w pojedynku derbowym sprawiał że była to dziesiąta przegrana rzędu tej drużyny w rundzie rewanżowej wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 2 sezonu 2021/2022.  Przypomnijmy iż w pierwszej potyczce piłkarskiej pomiędzy obiema drużynami w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego, których doszło jesienią w Witkowie żadnej z drużyn nie udało się meczu rozstrzygnąć na swoją korzyść gdyż w meczu odnotowano wynik bezbramkowy.

Skład Pelikana Niechanowo: Damian Nowaczyk, Przemysław Wiśniewski (55' Adrian Deka), Dawid Połatyński, Dawid Kustra, Patryk Jarzyński, Adam Garczyk, Adrian Łucki (82' Hubert Świątnicki), Damian Jarzembowski, Klaudiusz Czarnecki (57' Krystian Grzeszczak), Michał Wiśniewski, Hubert Mielcarek

Skład Vitcovii Witkowo: Patryk Budzyński, Radosław Matuszak, Dawid Białas, Patryk Dąbek, Mikołaj Jóźwiak (66' Mateusz Szczęśniak), Mateusz Wełnitz, Kacper Krajniak (62' Miłosz Zieliński), Miłosz Rewers (62' Daniel Michalak), Oliwier Nowak, Michał Polanowski, Piotr Iwiński

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Lipno Stęszew 25 67 22 1 2 69-11 11 1 1 36-7 11 0 1 33-4
2.  Meblorz Swarzędz 25 54 17 3 5 64-32 7 1 4 26-21 10 2 1 38-11
3.  Orkan Chorzemin 25 52 16 4 5 57-33 9 0 4 32-18 7 4 1 25-15
4.  Piast Kobylnica 25 48 15 3 7 61-34 8 3 2 28-13 7 0 5 33-21
5.  1922 Lechia Kostrzyn 25 40 12 4 9 40-36 6 2 4 15-13 6 2 5 25-23 3 6 2 0 1 6-5
6.  Płomień Przyprostynia 25 40 13 1 11 60-59 8 0 4 34-25 5 1 7 26-34 4 6 2 0 2 10-9
7.  Polonus Kazimierz Biskupi 25 40 13 1 11 55-42 8 0 5 33-21 5 1 6 22-21 3 3 1 0 2 5-7
8.  Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 25 38 11 5 9 57-36 6 2 4 34-21 5 3 5 23-15
9.  GKS Dopiewo 24 34 10 4 10 48-36 4 2 6 16-18 6 2 4 32-18
10.  Polanin Strzałkowo 25 29 9 2 14 45-51 6 1 6 23-21 3 1 8 22-30 3 6 2 0 1 12-4
11.  Vitcovia Witkowo 25 29 8 5 12 20-45 2 4 6 6-24 6 1 6 14-21 4 6 2 0 2 4-12
12.  Grom Plewiska 25 29 9 2 14 48-63 5 1 6 29-28 4 1 8 19-35 3 3 1 0 2 6-6
13.  Czarni Czerniejewo 24 26 8 2 14 46-63 4 1 7 27-31 4 1 7 19-32
14.  Pelikan Niechanowo 25 24 7 3 15 23-70 4 2 7 14-38 3 1 8 9-32
15.  Orkan Konarzewo 25 12 2 6 17 29-55 0 2 10 11-29 2 4 7 18-26
16.  Stella Luboń 25 11 3 2 20 24-80 2 2 9 16-38 1 0 11 8-42