Czerwona kartka Nowaczyka i remis Vitcovii Witkowo w Rychwale

2020-08-09

Drugi mecz mistrzowski w nowym sezonie 2020/2021 w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi grupy 3 mają za sobą piłkarze drużyny Vitcovii Witkowo.

W sobotę 8 sierpnia podopieczni Macieja Rozmarynowski, udali się do Rychwała gdzie o punkty ligowe po raz pierwszy w spotkaniu wyjazdowym zawalczyli w nowym sezonie 2020/2021 z miejscową ekipą GKS. Mecz zakończy się remisem 1:1. Po 6 minutach witkowianie musieli sobie radzić w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Daniel Nowaczyk. Od 35 minuty przyjezdni przegrywali 1:0 po golu zdobytym przez Maciej Sacha. W 55 minucie z rzutu karnego wyrównał niezawodny w tym aspekcie gry - Michał Wiśniewski.

Po meczu trener witkowian Maciej Rozmarynowski podsumował sobotnie spotkanie stwierdzając ◾ Czujemy niedosyt, ponieważ do czerwonej kartki Daniela prowadziliśmy grę, zwłaszcza w drugiej połowie. Wewnętrznie czułem, że wygrana jest na wyciągnięcie ręki. Zdominowaliśmy rywali. Zarówno ja, jak i zespół nie mamy żalu do Daniela. Zaryzykował, sędzia podjął taką, a nie inną decyzję i stało się. Mimo osłabienia, mieliśmy swoje sytuacje. W 80 minucie piłka po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Oskara Pietrzaka, wylądowała na poprzeczce bramki. Zdajemy sobie sprawę, że był to trudny wyjazd, dlatego szanujemy ten punkt.

A już w sobotę 15 sierpnia zespół z Witkowa, rozegra kolejny mecz ligowy podejmując na własnym trenie o godzinie 16.00 zespół Zjednoczonych Rychwał.

Skład Vitcovii Witkowo: Paweł Beser, Dawid Białas (46' Kacper Boczkowski), Mikołaj Tomczak (46' Adrian Miara), Wojciech Durski, Michał Marszałek, Adrian Kiełpiński, Bartłomiej Melewski, Adrian Krupka (65' Hubert Mielcarek), Daniel Nowaczyk, Oskar Pietrzak, Michał Wiśniewski (75' Michał Bełkot)