Cztery medale hokeistów Stelli Gniezno czyli magia stulecia trwa!

2015-06-29

Rok 1915 był dla Klubu Sportowego Stella Gniezno wyjątkowy. Wtedy bowiem powstał Klub, który wychował wielu zawodników w różnych dyscyplinach sportowych. Rok 2015 to okrągły jubileusz stulecia gnieźnieńskiej Stelli oraz rok, w którym hokeiści i hokeistki zanotowali sporo sukcesów.

Za nami ostatnie rozgrywki hokejowe, które w tym roku w wykonaniu zawodników i zawodniczek Klubu Sportowego Stella Gniezno okazały się wyjątkowo udane. Drużyna seniorów, w składzie której gra wielu młodych zawodników, wygrała drugoligowe rozgrywki  zdobywając 44 punkty na 48 możliwych. W szesnastu pojedynkach drużyna zdobyła 92 bramki oraz straciła 25 i pewnie awansowała do pierwszej ligi. Królem strzelców drugoligowych zmagań został nasz zawodnik Hubert Grotowski zdobywca 33 bramek. Drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców także należało do stellistów: Marcin Lenartowski 26 bramek oraz Damian Jarzembowski 19 bramek.

Z bardzo dobrej strony w minionym sezonie zaprezentowali się juniorzy. W rozgrywkach halowych zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Polski. Wynik ten poprawili w klasycznej odmianie hokeja trawiastego. W finałach, które odbywały się w Gąsawie podopieczni Tomasza Kuczmy oraz Rafała Grotowskiego wywalczyli srebrne medale zostając Wicemistrzami Polski Juniorów. Ciężka praca oraz pełne zaangażowanie zawodników i trenerów przyniosło wynik. Wynik w sportach drużynowych rewelacyjny.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się także pozostałe kategorie wiekowe chłopców. Drużyna młodzików zajęła 6 miejsce w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Hokeja na Trawie. Przypomnijmy, że po eliminacjach nie udało nam się awansować do grupy medalowej i pozostała walka o miejsca 6-10. W dwóch turniejach finałowych nasi hokeiści zanotowali siedem wygranych oraz jeden remis, strzelając 32 bramki i tracąc 8.

Wspaniały wynik osiągnęła nasza najmłodsza drużyna Dzieci. W Mistrzostwach Wielkopolski podopieczni Piotra Kaczmarka najpierw wygrali swoja grupę eliminacyjną aby w finale zdobyć brązowe medale. Dla tak młodych zawodników i zawodniczek to wspaniały wynik. Należy w tym miejscu podziękować wspaniałym rodzicom. To przede wszystkim ich zaangażowanie w rozwój małych sportowców pozwolił osiągnąć sukces.

Hokej w Stelli to także hokej kobiecy. W jubileuszowym roku udało się reaktywować drużynę Juniorek Młodszych. Nasze wspaniałe zawodniczki dzielnie walczyły w wielkopolskich eliminacjach zarówno na hali jak i na trawie oraz wystąpiły w finale hokeja pięcioosobowego. Ten rok to była przede wszystkim nauka dla stellistek i po zaangażowaniu całej drużyny z ogromną nadzieją można spoglądać w przyszłość.

Młodsza drużyna dziewcząt Młodziczki zanotował na swoim koncie ogromny sukces. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek podopieczne Marcina Fabisiaka walcząc dzielnie z przeciwniczkami zajęły trzecie miejsce przywożąc do Gniezna brązowe medale.

Magio stulecia trwaj, chciałoby się powiedzieć. Wyniki drużyn hokejowych są dobrym prognostykiem na kolejny sezon. Jednak najważniejsze jest to, że cała sekcja pod przewodnictwem kierownika Zenona Misia tworzy wspaniałą drużynę.

Przed nami jeszcze międzynarodowy turniej hokejowy z okazji stulecia Klubu, który odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia. Będzie wiele atrakcji oraz wspaniałej zabawy. Szczegóły w wkrótce.