Cztery medale Mistrzostw Świata i Pucharu Świata Dzieci w Lublinie!

2022-12-12

W dniach 9-11 grudnia bieżącego roku w Lublinie zostały rozegrane Mistrzostwa Świata WTKU w Karate Tradycyjnym oraz Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym.

To najważniejsze imprezy docelowe tego roku w kalendarzu PZKT do których zawodnicy przygotowywali się cały rok. W Lublinie pojawiły się zawodniczki i zawodnicy z 28 krajów. Do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata zostały powołane 2 zawodniczki Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno: w kategorii młodzieżowiec wystąpiła Wiktoria Łuczyńska a w kategorii senior Aleksandra Politowicz. Już samo powołanie dziewczyn do reprezentowania Polski jest wyjątkowym wyróżnieniem. Tym bardziej, że występowały na polskiej ziemi przed własną publicznością. Na Puchar Świata Dzieci z kolei pojechały 2 zawodniczki naszej Akademii z Sekcji Trzemeszno: Alicja Arczewska oraz Sonia Nowicka. Dziewczyny nie zawiodły. Do Gniezna przyjechały 3 medale Mistrzostw Świata oraz 1 Pucharu Świata Dzieci! Złoty medal i Mistrzostwo Świata wywalczyła w konkurencji fukugo młodzieżowców Wiktoria Łuczyńska. W tej samej kategorii w kata indywidualnym Wiktoria zdobyła brązowy medal. Brązowy medal w konkurencji fukugo seniorek wywalczyła Aleksandra Politowicz. Wśród dzieci brązowy medal w kumite wywalczyła Sonia Nowicka, natomiast Ala przyjechała do domu z bagażem doświadczeń w pierwszym starcie z biało – czerwoną flagą na kimonie. Brawo dziewczyny! W końcu to są medale Mistrzostw Świata i Pucharu Świata. To sukcesy które należy również zapisać na konto naszego wspaniałego trenera Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan), który jest szkoleniowcem naszych kadrowiczek Wiktorii i Oli oraz Senseia Radosława Tomczaka (1 Dan) i Senseia Tomasza Majchrzaka (1 Dan) pod okiem których trenują Ala i Sonia. Gratulujemy Sensei!